Porty 22 i 53

Czy mozna je zamknac (jaki ewentualnie ujemny wplyw na kompa ma taka akcja) i jak lub czym ewentualnie mozna to zrobic (Worms doors clener nie zamyka tych portow)

port 53 nie polecał bym zamykać bo ten służy do obsługi dns

wyjątkowo można zamknąć port 22( SSH - szyfrowany telnet) ale pamietając że jest on potrzebny do obsługi konta shellowego .

A co to za konto ? :?

Heh a google to co to jest?? korzystaj z tego czasami

Co to jest konto shell ?


Konto shell umożliwia dostęp do linii poleceń naszego serwera. Nasz serwer pracuje pod kontrolą systemu Linux. Konto shell pozwala np. na ściąganie plików za pomocą programu wget, korzystając przy tym z szybkiego łącza naszego serwera. 

Aby ominąć wąskie gardła w sieci, możecie Państwo połączyć się z naszym serwerem wydać i używając programu wget zlecić naszemu serwerowi ściąganie plików samemu rozłączając się z sieci.


Konto shell pozwala także czytać pocztę bezpośrednio z serwera programem: pine oraz na swobodne korzystanie z usługi Irc (bez restrykcji), dowolne zarządzanie swoją poczta elektroniczną - przesyłanie na inne konta, na telefon komórkowy etc.


To tylko namiastka tego co można robić za pomocą naszych kont shell. Na nasze konta shell można dostać się używając tylko i wyłącznie bezpiecznego protokołu SSH co oznacza, że wszystkie dane przesyłane między Państwa komputerem a naszym serwerem są szyfrowane. 

Rekomendowanym przez nas programem typu telnet z obsługą protokołu SSH jest Putty 0.48

http://xm.pl/pomoc_konto_shell.html

pozdrawiam