Porty 22 i 53


(dRAGSTER!) #1

Czy mozna je zamknac (jaki ewentualnie ujemny wplyw na kompa ma taka akcja) i jak lub czym ewentualnie mozna to zrobic (Worms doors clener nie zamyka tych portow)


(pysiu) #2

port 53 nie polecał bym zamykać bo ten służy do obsługi dns

wyjątkowo można zamknąć port 22( SSH - szyfrowany telnet) ale pamietając że jest on potrzebny do obsługi konta shellowego .


(Czr R1) #3

A co to za konto ? :?


(Bartex88) #4

Heh a google to co to jest?? korzystaj z tego czasami

Co to jest konto shell ?


Konto shell umożliwia dostęp do linii poleceń naszego serwera. Nasz serwer pracuje pod kontrolą systemu Linux. Konto shell pozwala np. na ściąganie plików za pomocą programu wget, korzystając przy tym z szybkiego łącza naszego serwera. 

Aby ominąć wąskie gardła w sieci, możecie Państwo połączyć się z naszym serwerem wydać i używając programu wget zlecić naszemu serwerowi ściąganie plików samemu rozłączając się z sieci.


Konto shell pozwala także czytać pocztę bezpośrednio z serwera programem: pine oraz na swobodne korzystanie z usługi Irc (bez restrykcji), dowolne zarządzanie swoją poczta elektroniczną - przesyłanie na inne konta, na telefon komórkowy etc.


To tylko namiastka tego co można robić za pomocą naszych kont shell. Na nasze konta shell można dostać się używając tylko i wyłącznie bezpiecznego protokołu SSH co oznacza, że wszystkie dane przesyłane między Państwa komputerem a naszym serwerem są szyfrowane. 

Rekomendowanym przez nas programem typu telnet z obsługą protokołu SSH jest Putty 0.48

http://xm.pl/pomoc_konto_shell.html

pozdrawiam