Porty internetowe w routerze nie działają


(rix98) #1

Witam,

Posiadam router Netgear DG834G, który łączy się z Neostradą. Problem jest taki, że od wczoraj (mimo, iż nic nie było zmieniane) porty wyjściowe (RJ-45) przestały działać. Wi-Fi działa wszystko, włącznie z Panelem Administratora, a gdy podepnę się kablem do routera to łącza z internetem nie ma i nie mogę się nawet dostać do Panelu Administratora, na pasku zadań w Windows 7 jest, albo napis "Trwa identyfikowanie", albo "Sieć niezidentyfikowana". Na początku myślałem, że to wina karty sieciowej, ale sprawdziłem na drugim komputerze i na każdym porcie było to samo. Resetowałem router, przepinałem kable, odcinałem mu zasilanie i nic.

Router jest do wymiany, czy da się to jakoś naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


(tosiekbu) #2

Witam spróbuj zrestartować urządzenie do ustawień fabrycznych jeżeli możesz przez wi- fi połączyć się z panelem administracyjnym wyczyść ustawienia chyba w kategorii diagnose jest opcja erese *** settings uaktualnij tez oprogramowanie


(rix98) #3

Tak, tylko, że jak zrestartuje to nie będę miał dostępu do Wi-Fi, więc nie dostanę się do Panelu Administratora.


(system) #4

Jednak, jeśli po resecie routera nie zadziała połączenie kablowe (i wejście do panelu ustawień), to będziesz miał niemal pewność, że router jest uszkodzony. Bez resetu nic się nie dowiesz.


(rix98) #5

Aha, no dobrze to zaraz zresetuje

Dodane 23.08.2011 (Wt) 18:32

Ponadto resetowałem router i to też nie zadziałało. Przedstawiciel Netgear kazał mi wykonać w cmd kilka komend tutajzrzut ekranowy.mi wykonać w cmd kilka komend tutajzrzut ekranowy.

Dodane 26.08.2011 (Pt) 22:58

Kupiłem nowy router i wszystko śmiga :slight_smile: Dziękuję za pomoc.