Porty Odblokowanie Problem

Witam mam problem z odblokowaniem portów toznaczy dokładnie mam planet wrt-414 taki router. i gdy szukam do niego instrukcji co i jak to mam wejść w niego takim IP 192.168.0.1 gdy je wpisuje nic nie wychodzi. Mam do tego routeru podłoczonego Akces pointa dla laptopa żeby miał sieć bezprzewodową i jeszcze jednego kompa i tego co ja mam, gdy wchodze na obojetne jaka strone żeby zobaczyć jakie ja mam ip. to zawsze jest to samo dodam ze musze sie łaczyć z moim dostawca przez pppoe. prosze o pomoc.

nie pyta cię o hasło ani nic? przez jaką przeglądarkę wchodzisz?

wchodze przez IE nic własnie mnie nie pyta jak miałem innego Windowsa to wyskakiwało biało tło i pisało It Works! juz niewiem co moze być. ale też moze cos to da ze jak wpisuje inne ip. http://192.168.1.1/index.asp to wyakakuje mi zebym wpisał admina i hasło 1234 czy jakos tak to wpisuje i wchdzi mi ale tak jakby nie na mojego routera tylko na jakis inny pod nazwa EDMAX a ja mam PLANET

Dodane 26.06.2009 (Pt) 17:57

aha jeszcze jedno jak wpisuje to 192.168.1.1 to wchodze na to i robie tak jak tutaj jest http://www.portforward.com/english/rout … Online.htm ale na koncu jak chce dać add to pisze cos takeigo “Id adrees canot by emmpty! It should be filled with 4 dighit numbers as xxx.xxx.xxx.xxx” <–dokładnie tak pisze co robic ?

Angielski-Twoja słaba strona czy co ?

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk myszy(PPM) na połączeniu z którego korzystasz do łączenia z internetem>właściwości>zaznaczasz protokół internetowy TCP/IP>właściwości>zmieniasz na adresy ręczne i wklepujesz te numerki z konsoli do tego okienka.

A router chce adres sieciowy na który ma to być przekierowane i to też pisze w tym czarnym okienku(konsola), więc wpisz jaki tam jest.

no dobra ale które dokaldnie bo ja w tym ipconfig/all troche tego jest ? dasz rady mi napisac na gg które 6323007 wdzieczny bym był

Dodane 01.07.2009 (Śr) 9:13

errorboi.jpg

Dodane 01.07.2009 (Śr) 14:19

aha jeszcze jedno jak chce np. zeby mi wyswitliło moje ip na interenecie to wyskakuje mi takie ip 82.160.141.253 co moge z tym zrobić?

90% że to:

192.168.1.183

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk myszy(PPM) na połączeniu sieciowym>właściwości>zaznaczasz protokół internetowy TCP/IP(v4)>właściwości>Przepisujesz dane z wyniku polecenia ipconfig /all

Dla Ciebie to te dane z karty Ethernet.

A z tym IP widocznym z Internetu to niby co chcesz zrobić ?