Porty p2p

Dowiedziałem się że w mojej sieci wysztkie porty są odblokowane .

A ja nie moge pobierać z torrentu . czy sam może jakoś to zablokowałem sam nie wiem . Może jest jakiś porogram do odblokowania czy nie trzeba.

:? :?

Są programy do zablokowania :? A zwą się firewalle lub zapory.

Jaki masz system?

Używasz firewalla?

Jeżeli nie wiesz, wklej logi, to się dowiemy :wink:

MAm Windows XP Sp2

NIe używam firewalla

Wklejałem loga już ;]

WinXP SP2 zawiera w sobie zaporę, która domyślnie jest włączona.

Start --> Uruchom --> firewall.cpl

Wyłącz ją i używaj tylko tej z pakietu (oczywiście dodaj odpowiedni wyjątek):

(było w logach)

Dlatego stwierdzenie

nie jest prawdą, chyba że wyłączyłeś obydwie, czego nie polecam :roll:

ustwa port w programie na 50000.

Nie. Odblokuj program w firewallu NIS-a (zezwól na wszystko). Jeżeli zajdzie taka potrzeba, NIS otworzy odpowiedni port, który będzie dostępny tylko dla określonego programu. Jeżeli zrobisz tak, jak napisał master_zonk6 , każdy syf będzie się mógł łączyć przez ów port.

Jak torrent to wal 55555 :mrgreen:

Następny się znalazł :x

A post wyżej napisałem, dlaczego tak robić nie należy :?

Bzdury kolego…Co innego teoria a co innego praktyka :o Od prawie roku korzystam z tego portu na torrencie i zero problemów…Do tego ,skąd pewność ,że to KIS mu blokuje a nie systemowy ogniomurek?A kto powiedział,że to firewall blokuje a może ma nieodpowiednio skonfigurowanego klienta??? :stuck_out_tongue:

Co najwyżej NIS; zwykła literówka.

A poza tym:

A od kiedy to programiści dodają klientom p2p funkcje blokowania portów? :?

No comments…Przeczytaj dokładnie pierwszy post,bo niemożność ściągnięcia torrenta może być spowodowana złą konfiguracją klienta! :-x Skąd to radosne stwierdzenie że kolega @LordMario ma problemy z firewallem? :o

Stąd, że “kolega @LordMario” nawet nie wiedział, że ma firewalla.

I nie twierdzenie, a przypuszczenie.

Dołożę coś od siebie. Nie znam Nortona ale niektóre zapory np.kasperski anty haker mają funkcję “tryb ukrycia”. Gdy jest aktywna niektóre pr. p2p będą się zachowywać jak za natem(np. azureus). Również w przypadku azureusa do wyjątków zapory należy dopisać javę sun. No ale jeżeli nic nie ściąga to raczej nie jest przyczyna. Ale można spróbować.

Jak ze mnie DEbil przepraszam wsyzstkich . Za to .

I bardzo Dziękuje z pomoc . A zaporą osobiśta okazał Się NOrton . Przepraszam i Temat nadaje się do zamknięcia ;]

a dokładnie Norton Internet Worm Protection :roll: