Porty & proxy w Bitcomet

Witam

moj problem z torrentami polega na tym ze mam zablokowane porty p2p i ftp, mieszkam w akademiku a ludzie z biura nie maja pojecia kto jest naszym providerem. Chcialbym spytac czy da sie w jakis sposob ominac zablokowane porty, przez zmiane na jakies inne lub czy serwer proxy pomoze i jesli tak to jaki? Mam nadzieje ze jakos da sie rozwiazac ta sprawe…

pozdrawiam

Uzywasz kilenta BitComet, który jest najlepszym rozwiązaniem dla osób mających zablokowane porty p2p. Więc w opcjach programu wystarczy zaznaczyć aby program omijał NAT.

A transfery będziesz miał porównywalne, do tego jagbyś miał odblokowane porty.

Pamiętaj aby korzystać z najnowszej wersji BitComet, ponieważ poprzednie wersję są banowane w sieći torrent.

Co ty opowiadzasz ja mam starą wersje i nie mam żadnych problemów.

niestety w dalszym ciagu cos jest nie tak… zalaczam screena z opcji, powinno to wygladac tak jak jest na screenie? Prawde mowiac probowalem roznych opcji i nadal nie bardzo…

beztytuu1qy.th.jpg

pozdrawiam

Ja bym to zrobil tak:

  1. Ptaszki robisz we wszystkich 4 krateczkach od gory (ta druga tez).

  2. Przechodzisz na pierwsza strone opcji (“Polaczenie” na samej gorze listy po lewej) i tam zmieniasz port nasluchu na taki, ktory w twojej sieci nie jest zablokowany.

Ale nie gwarantuje, ze zadziala, bo nie sprawdzalem. :wink:

tak… tylko ja wiem ze na pewno odblokowana jest 80 :stuck_out_tongue: a o reszcie nie mam pojecia :? mieszkam w irl. a tutaj ludzie o kompach za duzo nie wiedzia… nie wiedza nawet kto jest providerem ich akademika :stuck_out_tongue:

Klienty zablokowane


# BitTorrent+++

# Nova Torrent,

# TorrentStorm.

# BitComet do wersj 0,6 (włącznie)

# Azureus wersje poniżej 2.2.0.2

# ABC wersja 2.6.9

# BitSpirit wersja 2.6.3.152

Komunikat z pewnej strony torrent :roll:

A jaki masz dokłądnie problem, bo ze wolno ściagą to nic nie poradzisz, wszytsko zalezy od ilości seedów oraz peerów. A pozatym mimo zablokowanych portów na ukazajne wyzej konfiguracji powinno ściągać.

w dalszym ciagu laczy sie do trackera. Sprobuje sciagnac innego torrenta, moze to jest wada torrenta.

A jesli nie, to mozliwe jest jeszcze w jakis inny sposob sciaganie bitcometem?

Odblokowałes BitComet w firewallu, poniewaz nawet zablokowane porty nie umozliwiają połączenie sie z Trackerem, chyba ze jest uszkodzony :?

Zmienilem port nasluchu na 12345 i wtedy norton zablokowal mi go.

beztytuu9yf.th.jpg

tak wyglada komunikat. Wiec wyglada teraz na to ze norton za duzo ingeruje ?

Usuń wszytskie reguły w Nortonie, i stwórz jedną nową i pozwól programowi pracę na wszytskich portach, acha proponuje wyłączyć DHT , w opcjach bo przy włączonej opcji Norton wykrywa ataki DDOS.

Chyba zrobilem tak jak trzeba z regulami

beztytuu7df.th.jpg

ale dalej jest cos nei tak… sprobowalem wylaczyc nortona, zeby sprawdzic czy bedzie dzialac, i to tez nic nie daje…

mam nadzieje ze macie jeszcze troche cierpliwosci i uda sie odpalic torrenty na obczyznie:)

A Tracker jest sprawny, czy każdy zgłasza błąd, poczekaj chwile na połączenie i napisz komunikat błedu jezeli się nie połączy :?

wszystko wyglada tak:

beztytuu1fh.th.jpg

Wygląda na uszkodzony Tracker, lub nieczynny. Sprawdzałeś inne :hmmm:

Mimo zablokowanych prtów nie pownno być problemu, z połączeniem się oraz ściagnięciem.

Masz dobrze skonfigurowanego firewalla pod BitComet, zezwoliłes aby łączył się na wszytskich portach :?

tak, sprawdzalem inne.

Jestem prawie pewien ze moj norton jest zle skonfigurowany… utworzylem regule jak na obrazku

beztytuu6db.th.jpg

i znow nic…

mozliwe jest ze nasz provider zablokowal torrenty tak calkowicie i ze nie ma szans na korzystanie z tego ?

Norton jest dobrze skonfigurowany.

Bardzo prawdopodbne jest ze zostały zablokowane protokoły i działąnie moze okazać sie nie mozliwe, jedyne rozwazanie jakie widze to dowiedzenie się o providerze i rozmowa z nim.

Działają komunikatory, lubb inne programy internetowe, z wyjątkiem przeglądarki (Port 80)

komunikatory (skype msn gg) dzialaja, irc nie dziala, grac przez neta tez sie nie da (tlyko lan), peer2mail dziala (niech by sprobowal nie… ), nie moge sie polaczyc z ftp… no chyba tyle :?

Edit:

postaram sie w jakis sposob skontaktowac z providerem. O jakie protokoly i porty powinienem spytac?

Heh no z portami to jest ciezko :smiley: Trackery tez sa na roznych portach, nie tylko na 80. Ten, ktory widzialem na obrazku pare postow wyzej, mial port 5673 (czy jakos tak) - wiec czapa. Przez jaki port sie musisz polaczyc z trackerem, to juz zalezy od wlascicieli. Sporo widzialem np. na porcie 6969 :twisted: ale de facto ktos sobie wymyslic dosc dowolnie od 1000-costam do 65535.

FTP ci nie dziala przy probach z konkretntym serwerem czy z zadnym? Standardowo port 21 jest do eftepa. Z przydanych portow to np.

FTP 21

SSH 22

Telnet 23

IRC 6666-7000 (najczesciej 6667, a moga tez byc spoza tego zakresu)

Z pewnoscia jest tego wiecej, ale tyle pamietam na razie. Poczte i inne co pewnie dzialaja olalem. Aha, a gg chodzi bo gg lata na 80tce.

21 nie dziala, 22 dziala 23 nie sprawdzalem i zaden ircowy nie dziala :?

kurde,zalezy mi niesamowicie na tym torrencie, musze albo wykminic providera albo kogos kto bedize mi sciagal 350mb tygodniowo i udostepnial w jakis sposob :stuck_out_tongue: