Porty & proxy w Bitcomet

(Vansyk) #1

Witam

moj problem z torrentami polega na tym ze mam zablokowane porty p2p i ftp, mieszkam w akademiku a ludzie z biura nie maja pojecia kto jest naszym providerem. Chcialbym spytac czy da sie w jakis sposob ominac zablokowane porty, przez zmiane na jakies inne lub czy serwer proxy pomoze i jesli tak to jaki? Mam nadzieje ze jakos da sie rozwiazac ta sprawe..

pozdrawiam

(El Presidento) #2

Uzywasz kilenta BitComet, który jest najlepszym rozwiązaniem dla osób mających zablokowane porty p2p. Więc w opcjach programu wystarczy zaznaczyć aby program omijał NAT.

A transfery będziesz miał porównywalne, do tego jagbyś miał odblokowane porty.

Pamiętaj aby korzystać z najnowszej wersji BitComet, ponieważ poprzednie wersję są banowane w sieći torrent.

(Lukaszek85) #3

Co ty opowiadzasz ja mam starą wersje i nie mam żadnych problemów.

(Vansyk) #4

niestety w dalszym ciagu cos jest nie tak… zalaczam screena z opcji, powinno to wygladac tak jak jest na screenie? Prawde mowiac probowalem roznych opcji i nadal nie bardzo…

beztytuu1qy.th.jpg

pozdrawiam

(aphazel) #5

Ja bym to zrobil tak:

1. Ptaszki robisz we wszystkich 4 krateczkach od gory (ta druga tez).

2. Przechodzisz na pierwsza strone opcji (“Polaczenie” na samej gorze listy po lewej) i tam zmieniasz port nasluchu na taki, ktory w twojej sieci nie jest zablokowany.

Ale nie gwarantuje, ze zadziala, bo nie sprawdzalem. :wink:

(Vansyk) #6

tak… tylko ja wiem ze na pewno odblokowana jest 80 :stuck_out_tongue: a o reszcie nie mam pojecia :? mieszkam w irl. a tutaj ludzie o kompach za duzo nie wiedzia… nie wiedza nawet kto jest providerem ich akademika :stuck_out_tongue:

(El Presidento) #7
Klienty zablokowane

# BitTorrent+++

# Nova Torrent,

# TorrentStorm.

# BitComet do wersj 0,6 (włącznie)

# Azureus wersje poniżej 2.2.0.2

# ABC wersja 2.6.9

# BitSpirit wersja 2.6.3.152

Komunikat z pewnej strony torrent :roll:

A jaki masz dokłądnie problem, bo ze wolno ściagą to nic nie poradzisz, wszytsko zalezy od ilości seedów oraz peerów. A pozatym mimo zablokowanych portów na ukazajne wyzej konfiguracji powinno ściągać.

(Vansyk) #8

w dalszym ciagu laczy sie do trackera. Sprobuje sciagnac innego torrenta, moze to jest wada torrenta.

A jesli nie, to mozliwe jest jeszcze w jakis inny sposob sciaganie bitcometem?

(El Presidento) #9

Odblokowałes BitComet w firewallu, poniewaz nawet zablokowane porty nie umozliwiają połączenie sie z Trackerem, chyba ze jest uszkodzony :?

(Vansyk) #10

Zmienilem port nasluchu na 12345 i wtedy norton zablokowal mi go.

beztytuu9yf.th.jpg

tak wyglada komunikat. Wiec wyglada teraz na to ze norton za duzo ingeruje ?

(El Presidento) #11

Usuń wszytskie reguły w Nortonie, i stwórz jedną nową i pozwól programowi pracę na wszytskich portach, acha proponuje wyłączyć DHT , w opcjach bo przy włączonej opcji Norton wykrywa ataki DDOS.

(Vansyk) #12

Chyba zrobilem tak jak trzeba z regulami

beztytuu7df.th.jpg

ale dalej jest cos nei tak… sprobowalem wylaczyc nortona, zeby sprawdzic czy bedzie dzialac, i to tez nic nie daje…

mam nadzieje ze macie jeszcze troche cierpliwosci i uda sie odpalic torrenty na obczyznie:)

(El Presidento) #13

A Tracker jest sprawny, czy każdy zgłasza błąd, poczekaj chwile na połączenie i napisz komunikat błedu jezeli się nie połączy :?

(Vansyk) #14

wszystko wyglada tak:

beztytuu1fh.th.jpg

(El Presidento) #15

Wygląda na uszkodzony Tracker, lub nieczynny. Sprawdzałeś inne :hmmm:

Mimo zablokowanych prtów nie pownno być problemu, z połączeniem się oraz ściagnięciem.

Masz dobrze skonfigurowanego firewalla pod BitComet, zezwoliłes aby łączył się na wszytskich portach :?

(Vansyk) #16

tak, sprawdzalem inne.

Jestem prawie pewien ze moj norton jest zle skonfigurowany… utworzylem regule jak na obrazku

beztytuu6db.th.jpg

i znow nic…

mozliwe jest ze nasz provider zablokowal torrenty tak calkowicie i ze nie ma szans na korzystanie z tego ?

(El Presidento) #17

Norton jest dobrze skonfigurowany.

Bardzo prawdopodbne jest ze zostały zablokowane protokoły i działąnie moze okazać sie nie mozliwe, jedyne rozwazanie jakie widze to dowiedzenie się o providerze i rozmowa z nim.

Działają komunikatory, lubb inne programy internetowe, z wyjątkiem przeglądarki (Port 80)

(Vansyk) #18

komunikatory (skype msn gg) dzialaja, irc nie dziala, grac przez neta tez sie nie da (tlyko lan), peer2mail dziala (niech by sprobowal nie… ), nie moge sie polaczyc z ftp… no chyba tyle :?

Edit:

postaram sie w jakis sposob skontaktowac z providerem. O jakie protokoly i porty powinienem spytac?

(aphazel) #19

Heh no z portami to jest ciezko :smiley: Trackery tez sa na roznych portach, nie tylko na 80. Ten, ktory widzialem na obrazku pare postow wyzej, mial port 5673 (czy jakos tak) - wiec czapa. Przez jaki port sie musisz polaczyc z trackerem, to juz zalezy od wlascicieli. Sporo widzialem np. na porcie 6969 :twisted: ale de facto ktos sobie wymyslic dosc dowolnie od 1000-costam do 65535.

FTP ci nie dziala przy probach z konkretntym serwerem czy z zadnym? Standardowo port 21 jest do eftepa. Z przydanych portow to np.

FTP 21

SSH 22

Telnet 23

IRC 6666-7000 (najczesciej 6667, a moga tez byc spoza tego zakresu)

Z pewnoscia jest tego wiecej, ale tyle pamietam na razie. Poczte i inne co pewnie dzialaja olalem. Aha, a gg chodzi bo gg lata na 80tce.

(Vansyk) #20

21 nie dziala, 22 dziala 23 nie sprawdzalem i zaden ircowy nie dziala :?

kurde,zalezy mi niesamowicie na tym torrencie, musze albo wykminic providera albo kogos kto bedize mi sciagal 350mb tygodniowo i udostepnial w jakis sposob :stuck_out_tongue: