Porty USB dają napięcie po wyłączeniu komputera?

Moja płyta to
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
Windows 11
Jak wyłączę komputer to porty USB dają napięcie po wyłączeniu komputera ??

Otwórz instrukcję, ale z tego co pamiętam X570 nie pozwalają np. ładować telefonu z portu USB przy wyłączonym komputerze.

Jak te porty wyłączyć. Zawsze miałem wyłączone

  1. Może być odpowiednia opcja w UEFI
  2. W zależności od sprzętu nie wszystkie porty mogą mieć podtrzymywane zasilanie, można więc spróbować przełączyć urządzenie do innego portu.
  1. W Panelu sterowania (widok wg.: małe ikony) kliknij Opcje zasilania.

  2. Kliknij na Wybierz działanie przycisku zasilania z lewej strony.

  3. Kliknij Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne.

  4. Wyłącz opcję Szybkie uruchamianie.

Możesz opisać problem? Myszka Ci się świeci? Włącza się komputer klawiaturą?

Podłącz smartfona to będziesz wiedział czy jest ładowany. (jest napięcie)
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1042220

tylko uwazaj bo kiedy bedziesz probowal wejsc na bios to po wylaczeniu tej opcji moze ci sie to nie udac jesli bedziesz probowal z klawiatury na usb

Dlaczego wyłączenie trybu pseudowyłączania miałoby cokolwiek zmienić w sposobie działania klawiatury na USB?

Niestety ta metoda nie działa . Nadal mam prąd.

Wejdź w BIOS/UEFI i zobacz czy masz tam opcję wyłączenia zasilania portów USB po wyłączeniu komputera. Wyłącz też opcję Wake from USB ( Advanced > Wake Up Event)

Podałem ci link do Asusa. U ciebie w biosie tez to jest.
Chodzi o funkcję ErP Ready. Na jednych płytach jest tylko to w innych by działało sa jeszcze dodatkowe funkcje. Nawet w płytach MSI
Na twojej płycie jest chyba tylko to (EZ Mode, function buttons), Włącz ją. Podobno to działa o ile bios sprawny

2022-01-21 20.39.55 www.manualslib.de 7cbc126b13d2

Co to takiego ErP Ready patrz ponizej

Mam tam takie opcje
Managament Power Manager Setup
-Erp Reedy Disabled
-Restore affter AC Power Loas Power OFF
System Power Fault Protection Disabled

USB Configuration
XHCIHand-off Enabled
Legacy USB Support Enabled
Enlance Muse Pointer Spedd 1

Przełącz ErP Ready na Enabled i sprawdź.

Nic to nie dało, nadal jest prąd

A przypomnij nam dlaczego właściwie to jest problem?

Niby zawsze miał wyłączone i może chce wrócić do tamtego stanu - ale nie pisał czy to wyłączenie pamięta z zutylizowanego sprzętu czy tego opartego o „MSI X570 G” np. wraz z uaktualnieniem do Windows 11 (wtedy może Windows Update zmodyfikowało coś z UEFI i się zepsuło jak pisał Yakii).

Czym sprawdzałeś? Zaślinionym palcem? Mrowiło?
Może napisz dokładnie co zrobiłeś.
Może przeczytaj co Asus radzi.

Huby USB palą się diody . Nigdy się nie paliły. Mógłbym je zamalować , ale to jest opcja gdyby wszystko zawiodło z porad ludzi.

Przełącz na disabled. Jak nic nie da zresetuj bios do ustawień domyślnych i ponów próby.
Przejrzyj link Asusa, zrób do co napisał @anon53970806 i sprawdź czy jest w twoim uefi coś w stylu USB Power delivery in soft (to się moze nazywać „usb standby power ats4/s5”)