Porty USB nie reagują

Witam

Wszystkie z moich 6 portów USB od jakiegoś czasu nie działają, nie miałem czasu z tym robić jednak teraz postanowiłem się tym zająć.

Dawniej podłączając każde urządzenie wyskakiwał komunikat o nierozpoznaniu urządzenia, jednak po wielu próbach czasem udało się go podłączyć. Dzisiaj po próbie podłączenia telefonu (później też drukarki) nie ma kompletnie żadnej informacji od systemu, że urządzenie zostało podłączone, nawet brak błędu - całkowity brak reakcji.

Jako że port USB jest ważnym urządzeniem i często używanym prosiłbym, żeby ktoś pomógł mi się z tym uporać. Mój system Windows XP Professional SP2.

Po pierwsze zaktualizuj system do SP3. Jeśli to nie pomoże, spróbuj w menadżerze urządzeń usunąć kontrolery USB i zrestartować komputer. Po restarcie system powinien na nowo zainstalować sobie sterowniki do usuniętych kontrolerów, a tym samym niejako je odświeżyć.

W Menedżerze urządzeń pod “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej” mam cztery pozycje “Główny koncentrator USB” i cztery pozycje “Intel® 82801FB/FBM USB Universal Host Controller - XXXX”. Mam to wszystko odinstalować?

Chwilowo instalacja sp3 nie wchodzi w gre.

>>><<<–RZAL–>>><<<

Menadżer Urządzeń urządzenia do identyfikacji zaktualizuj sterowniku tego i portów oraz Windows Update :slight_smile: Jeżeli nie pomoże to zaglądnij do środka bo mi w laptopie 1 nie działa :slight_smile:

@ baserone , Co masz na myśli pisząc

?

Przy okazji popraw treść swojego komentarza, bo źle się go czyta.

Jeśli nie wiesz, to Microsoft wraz z Service Packami często uaktualnia też sterowniki systemowe. Czasem nie zostają one jednak automatycznie zastosowane i zdarza się, że system nadal korzysta z starych. Po usunięciu urządzenia i restarcie system powinien automatycznie zainstalować najlepszy dostępny sterownik (najczęściej najnowszy, podpisany cyfrowo). Można też ręcznie wymusić aktualizację, co jak rozumiem sugerujesz. Oczywiście warto też zainstalować najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej i kontrolera USB (jeśli za USB odpowiada zewnętrzny kontroler).

Dante6 daj znać, czy coś z naszych rad wynikło. Jeśli nie, będziemy kombinować dalej.

Dodam jeszcze, że na tym kompie nie mam dostępu do internetu. Chcę spróbować odinstalować sterowniki, ale dalej nie wiem które z urządzeń mam odinstalować (pytałem wcześniej).

Możesz odinstalować wszystkie, raczej nie powinno spowodować to jakichś problemów (sterowniki masz w systemie, więc po restarcie powinien na nowo zainstalować wszystkie usunięte urządzenia). SP3 możesz pobrać ze stron MS, zapisać na pendrive i zainstalować bez konieczności posiadania dostępu do internetu.

Reinstalacja sterowników nie pomogła. Jutro planuje zainstalować sp3, zobaczymy co będzie.

Czy oprócz podsuniętego przeze mnie rozwiązania, próbowałeś instalować nowsze sterowniki do chipsetu? Jeśli nie to spróbuj jeszcze tego. Jeśli po aktualizacji sterowników oraz systemu do SP3 nic się nie zmieni, to pozostanie chyba tylko format.

Instalacja sp3 niestety nic nie dała. Spróbuję jeszcze zaktualizować te sterowniki do chipsetu, może pomoże.