Porty USB nie wykrywają urządzenia

Witam

 

Mam dziwny problem z portami usb. A mianowicie Podłączam telefon pod usb i niby prąd przekazuje bo ładuje telefon. Ale na komputerze wyskakuje mi komunikat.

 

image.jpg

 

Jaka może być przyczyna? 

Działam na Windows XP 

A jak na innych portach USB?

 

Jak zachowują się inne urządzenia USB?

 

Może telefon wymaga sterowników lub oprogramowania do telefonu.

Na wszystkich portach jest tak samo. I obojętnie co podłącze :( 

krychap1992

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Miałem to samo jak korzystałem z Nokii mając jeszcze XPka. System nie wykrywał urządzenia, musiałem instalować pakiet od Nokii, bodajże Nokia PC Suite, aby sterowniki jako tako działały. Ale miałem sytuację, że u znajomego nie były potrzebne sterowniki do działania telefonu.

 

Nie jestem pewny ale to wina przypisywanych sterowników. W erze Windowsa 7 zapomina się o XP który i tak za miesiąc traci wsparcie MS ale i zapewne wielu innych producentów.

ale tak się dzieje na wszystkich urządzeniach które podłączam do USB. 

Odłącz wszystkie urządzenia z portów USB, oprócz myszy i klawiatury USB.

 

Menadżer urządzeń i :

 

  • kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i PPM i odinstaluj wszystko co się da, restart i niech ponownie zainstaluje porty usb i sprawdź.

Dopiero co zainstalowałem nowy system i od nowa sterowniki

No to chyba porty USB uszkodzone?

 

W menadżerze kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej nie wykazują błędów? sprawdź.