Porty USB: pamięć przenośna

Witam.

Pojawił się problem odnośnie portów usb a mianowicie po podłączeniu pamięci do portu wykrywa nieznane urządzenie do którego nie można znaleźć sterowników.

Posiadam pamięci firm renomowanych jak i te mniej znane czy choćby tz. reklamówki a aktualizacje próbowałem przeprowadzać w sposób automatyczny:

>>> Menadżer urządzeń > Inne urządzenia [taka nazwa pojawia się po podłączeniu pamięci] > Wyszukanie automatyczne > Sys Win nie może odnaleźć…

Próba aktualizacji była również podjęta przez rożne oprogramowanie do tego przeznaczonego:

>>> DriverMax [FULL VERSION - EN - 6.35]

>>> Driver Genius Professional Edition [FULL VERSION - PL - 11.0.0.1136]

Bez efektu…

Dodam że próba zainstalowania sterownika odbywa się na jednostce pc po świeżo zainstalowanym systemie plus niezbędne oprogramowanie a po parokrotnej defragmentacji i oczyszczaniu dysku programami:

>>> Revo Uninstaller Pro [FULL VERSION - PL - 32BIT - 2.5.5],

>>> Sunrise Seven [FULL VERSION - PL - 32BIT - 1.2 BUILD 61],

>>> TuneUp Utilities 2012 [FULL VERSION - PL - 32BIT - 12.0.2050.6],

został przeprowadzony backup partycji systemowej, trybem sektor po sektorze, programem:

>>> Acronis True Image Home 2010 [FULL VERSION - PL - 32BIT - COMPILATION - 6 053],

dzięki czemu mam możliwość eksperymentowania za każdym razem na “świeżym” systemie.

Ciekawostką jest fakt iż pomimo braku możliwości działania na pamięci przenośnej działa w portach:

>>> Mysz [A4 Tech X-705FS]

>>> Klawiatura [Titanum TK101]

>>> Modem [Huawei E398]

Klawiatura i mysz wpięte na stałe, nigdy nie wypinane natomiast modem codziennie wkładany i wyjmowany po przez bezpieczne usuwanie sprzętu.

Porty które nie akceptują pamięci działają ponieważ backup robię właśnie z bootowalnej pamięci.

KONFIGURACJA PC:

>>> System > Windows 7 Ultimate 64BIT SP1

>>> Procesor > Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz

>>> Płyta > Gigabyte EP45-DQ6

>>> Pamięć > Kingston 4x1GB DDR2-800

>>> Grafika > Nvidia GeForce GTS 250 1GB > DirectX 11

Wujek google nie pomógł lub jak pełen dobrych chęci przeoczyłem oferowaną mi pomoc dlatego pozwoliłem sobie poprosić WAS o pomoc.

Więc proszę: POMÓŻCIE MI!

Na koniec dodam że wcześniej działałem na W XP SP3 i wszystko działało…

Wykluczam działanie negatywne zainstalowanego oprogramowania z racji tego iż posiadam identyczne programie na komputerze przenośnym:

>>> Dell Latitude D400

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ <<<< Na nim wszystko działa [również system W7 ULTIMATE SP1].

Pozdrawiam,

Xsarivia.

Xsarivia ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.