Porty USB w laptopie

Witam wszystkich.

Mam problem dotyczący portów USB w laptopie (Toshiba Satellite C660). Sprawa dosyć dziwna i pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Otóż czasami porty lubią same się rozłączyć, co uniemożliwia korzystanie z myszy oraz klawiatury (dodam, że laptop podłączony jest kablem HDMI do monitora, a klapa laptopa jest zamknięta). I teraz zauważyłem, że jeżeli klapa jest zamknięta to właśnie wtedy najczęściej wywala mi porty albo nie działają od razu po uruchomieniu komputera, natomiast jeżeli klapa zostanie otwarta to nagle porty się uruchamiają i wszystko działa jak należy.

Ktoś może miał taki przypadek i wie jak to rozwiązać, żeby klapa została zamknięta, a porty działały?

Pozdrawiam.

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej Chipset?

Jeżeli masz myszkę oraz klawiaturę na USB ustaw:

zakładka w BIOS-ie Integrated Peripherals

Panel sterowania > Opcje zasilania > Zmień ustawienia planu > Zmień zaawansowane ustawienia zasilania > w okienku wybierz Przyciski zasilania i pokrywa i tak ustaw tak, aby przy zamknięciu pokrywy nic się nie działo.

Wszystko mam już poustawiane tak jak mówicie. Sterowniki zainstalowane. Problem jest dalej.

Możesz spróbować wyłączyć ustawienie wstrzymywania selektywnego usb w opcjach zasilania oraz w Panel sterowania -> Manager urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> Główny koncentrator USB -> Właściwości - > Zarządzanie energią -> odznaczyć opcję - “zezwalaj komputerowi na wyłączanie urządzenia w celu oszczędzania energii” dla każdego kontrolera USB.

Odznaczone mam już dawno. Nie mam już siły do tego.