Porty USB wieszają Komputer

Witam.Mam taki problem:

Otóż kiedy podłączam przez USB np odtwarzacz mp3 pendriva albo aparat cyfrowy wiesza mi się Komputer.Natomiast modem od mojego intenetu który również korzysta z portu USB(NET24) nie powoduje zawieszania.Sprawdziłem wszystkie porty i na wszystkich modem działa bez problemu.Natomiast inne urządzenia wieszają się na wszystkich.Więc porty raczej są w porządku.Pogrzebałem trochę w internecie i wszędzie w przypadku takich problemów piszą o baterii w płycie głównej albo o zasilaczu.Myślę problem tkwi gdzie indziej skoro internet działa.Proszę więc o pomoc i z góry dziękuję.

Mój system to oczywiście windows XP.

A może to problem z systemem? Przeskanuj dokładnie (czyli wolniej) komputer jakimś antywirusem - z aktualną bazą danych i w aktualnej wersji.

Napisz czy coś znajdzie. Spróbuj podłączyć urządzenie które nigdy wcześniej nie było podłączane.

W jaki sposób komputer wiesza się? Całkowicie (że pomaga tylko reset) czy spowalnia pracę?

Jako antiviurusa używam kasperskiego.Uruchomiłem skanowanie.zobaczymy.Natomiast jeśli chodzi o zawieszanie.To komputer trzeba resetować bo wiesza się całkowicie lącznie z kursorem myszy.

Aha, szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby to był problem za sprzętem, ale może się mylę. Poczekamy. Kiedy robiłeś ostatni raz reinstall?

Dokładnie nie pamiętam ale coś około dwóch lat.Pótora roku na pewno.

Reinstall powinno się robić co dwa lata. I jak tam z tym skanowaniem?

Jeszcze trochę.Pełne Skanowanie kasperskym trochę trwa zwłaszcza że mój komp jest trochę wysłużony.

To ja Cię zmartwię. Miałem identyczną sytuację - w moim przypadku był to problem sprzętowy - uszkodzona płyta główna. Nie chciałem wydawać pieniędzy na zakup nowej więc na allegro zamówiłem kartę PCI z 4 portami USB (koszt ok 20 zł). Podłączyłem do płyty głównej i komputer działał jeszcze 2 lata. W tym roku płyta padła na amen. Komputer też był wysłużony. Na allegro zamówiłem za 500 zł nowy komputer, 2 rdzeniowy procesor, 1 GB ramu, dysk 160GB, obudowa, zasilacz. Karta sieciowa, graficzna,dźwiękowa zintegrowane na płycie głównej (komputer do Offica, filmów i internetu). A napęd DVD i stację dyskietek przełożyłem ze starego. Powodzenia!

Ale nie wszystkie przypadki są takie same ;]

Gdyby płyta była uszkodzona, to modem USB również by nie działał, więc taką opcję raczej należałoby wykluczyć.

Skanowanie nic nie pomogło.

Przeinstalowanie sterowników nic nie dało.

W trybie awaryjnym też się wiesza.

Nie mam pojęcia co dalej.

Prawdopodobnie masz zwalone porty usb, co wiaze sie z jej wymiana…

Ja nie rozumiem tylko jednego.Skoro to jest płyta główna albo porty to dlaczego mój modem USB od internetu nie powoduje zawiechy???

Spróbuj wyłączyć autostart dla USB: http://x86.pl/wylaczenie-autouruchamian … -pendrive/

Następnie z podłączonymi urządzeniami spróbuj wykonać skanowanie UsbFix z opcji Listing:

http://helpc.eu/topic/5852-usbfix/ ,i pokaż raport.