Porty USB wieszają Komputer

(Michalvvisniewski) #1

Witam.Mam taki problem:

Otóż kiedy podłączam przez USB np odtwarzacz mp3 pendriva albo aparat cyfrowy wiesza mi się Komputer.Natomiast modem od mojego intenetu który również korzysta z portu USB(NET24) nie powoduje zawieszania.Sprawdziłem wszystkie porty i na wszystkich modem działa bez problemu.Natomiast inne urządzenia wieszają się na wszystkich.Więc porty raczej są w porządku.Pogrzebałem trochę w internecie i wszędzie w przypadku takich problemów piszą o baterii w płycie głównej albo o zasilaczu.Myślę problem tkwi gdzie indziej skoro internet działa.Proszę więc o pomoc i z góry dziękuję.

Mój system to oczywiście windows XP.

(Radekzegadlo) #2

A może to problem z systemem? Przeskanuj dokładnie (czyli wolniej) komputer jakimś antywirusem - z aktualną bazą danych i w aktualnej wersji.

Napisz czy coś znajdzie. Spróbuj podłączyć urządzenie które nigdy wcześniej nie było podłączane.

W jaki sposób komputer wiesza się? Całkowicie (że pomaga tylko reset) czy spowalnia pracę?

(Michalvvisniewski) #3

Jako antiviurusa używam kasperskiego.Uruchomiłem skanowanie.zobaczymy.Natomiast jeśli chodzi o zawieszanie.To komputer trzeba resetować bo wiesza się całkowicie lącznie z kursorem myszy.

(Radekzegadlo) #4

Aha, szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby to był problem za sprzętem, ale może się mylę. Poczekamy. Kiedy robiłeś ostatni raz reinstall?

(Michalvvisniewski) #5

Dokładnie nie pamiętam ale coś około dwóch lat.Pótora roku na pewno.

(Radekzegadlo) #6

Reinstall powinno się robić co dwa lata. I jak tam z tym skanowaniem?

(Michalvvisniewski) #7

Jeszcze trochę.Pełne Skanowanie kasperskym trochę trwa zwłaszcza że mój komp jest trochę wysłużony.

(b3rok) #8

To ja Cię zmartwię. Miałem identyczną sytuację - w moim przypadku był to problem sprzętowy - uszkodzona płyta główna. Nie chciałem wydawać pieniędzy na zakup nowej więc na allegro zamówiłem kartę PCI z 4 portami USB (koszt ok 20 zł). Podłączyłem do płyty głównej i komputer działał jeszcze 2 lata. W tym roku płyta padła na amen. Komputer też był wysłużony. Na allegro zamówiłem za 500 zł nowy komputer, 2 rdzeniowy procesor, 1 GB ramu, dysk 160GB, obudowa, zasilacz. Karta sieciowa, graficzna,dźwiękowa zintegrowane na płycie głównej (komputer do Offica, filmów i internetu). A napęd DVD i stację dyskietek przełożyłem ze starego. Powodzenia!

(Radekzegadlo) #9

Ale nie wszystkie przypadki są takie same ;]

(Mar Sikorski) #10

Gdyby płyta była uszkodzona, to modem USB również by nie działał, więc taką opcję raczej należałoby wykluczyć.

(Michalvvisniewski) #11

Skanowanie nic nie pomogło.

Przeinstalowanie sterowników nic nie dało.

W trybie awaryjnym też się wiesza.

Nie mam pojęcia co dalej.

(Piotrkijak) #12

Prawdopodobnie masz zwalone porty usb, co wiaze sie z jej wymiana...

(Michalvvisniewski) #13

Ja nie rozumiem tylko jednego.Skoro to jest płyta główna albo porty to dlaczego mój modem USB od internetu nie powoduje zawiechy?????

(Łukash) #14

Spróbuj wyłączyć autostart dla USB: http://x86.pl/wylaczenie-autouruchamian ... -pendrive/

Następnie z podłączonymi urządzeniami spróbuj wykonać skanowanie UsbFix z opcji Listing:

http://helpc.eu/topic/5852-usbfix/ ,i pokaż raport.