Porty w edimax

witam

mam problem z odblokowaniem portów w routerze edimax br-6104k

tzn. po połączeniu sie przez przeglądarke na tej stronie co słuzy do konfiguracji routera jest tam taka opcja jak port forwarding i tam odblokowałem porty od 1 do 65535 czyli jak sie zdaje to chyba wszystkiejakie sa ale program utorrent 1.6 i bearshare pokazuja mimo to ze sa odblokowane

napiszcie jak macie jakies pomysly bo sprawdzałem rózne konfiguracje razem z resetem routera i wpisywaniem dns-ów od początku

jak wam sie to przyda to windows vista ultimate 32 bitowa( tylko ze na windows xp pro sp2 jest to samo

http://www.csk.pl to strona dostawcy internetu

z góry dziekuje

A wybrałeś typ portu TCP

cytuję:

tam odblokowałem porty od 1 do 65535 czyli jak sie zdaje to chyba wszystkie jakie sa ale program utorrent 1.6 i bearshare pokazuja mimo to ze sa odblokowane

chyba zablokowane ??

Masz na routerze właczonego firewall-a?

Masz jakiegoś firewall-a na kompie ?

Nie musisz odblokowywać wszystkich portów. Usuń zaznaczenie losowania portu w opcjach utorrenta i ustaw jeden np. 30000, potem odblokuj ten port w routerze jako typ wybierz TCP i tak samo zrób dla bearshare.

tam jest taka opcja która sie nazywa both czyli TCP+UDP wiec odpowiedz brzmi tak

na routerze jest wyłączony firewall

nie no chyba ze jest jakis ukryty w nod 32

tak tez próbowałem tylko z portem 50000 i też nic z tego

jesli chodzi o zapore systemowa jest właczona ale oba programy są w niej odblokowane

adres ip wziety jest z “ipconfig -all” wiec w tym tez nie ma błędu

prosze dalej wszystko po kolei sprawdzam i jak narazie nic nie pomaga