Poruszanie myszy spowalnia laptopa

Witam

Niestety ale dotknął mnie pewien specyficzny problem, otóż dysponuję laptopem NTT CORRINO z procesorem Intel Core Duo T2450@2.00GHz 1GB ramu oraz kartą graficzną Geforce 7600 GO. Komputer po zakupieniu posiadał 1 system operacyjny - linux mandriva extreme (system ten pracuje dobrze i nie ma z nim problemów). Po utworzeniu nowej partycji NTFS i zainstalowaniu na niej Windowsa XP SP2 pojawia się pewien problem - każde poruszanie myszą obojętnie czy touchpadem czy myszą pod USB spowalnia komputer i obciąża procesor o ok 40-50 %. Zauważyłem, że niekiedy problem ten zanika tzn po pewnym czasie od momentu włączenia komputera problem czasami znika, a czasami nie. System instalowany kilkakrotnie, na czystym dysku, zero wirusów. Posiadam program antywirusowy a także po kilka programów do usuwania zbędnych spywarów i innych śmieci. Próbowałem poruszyć ten temat na kilku forach ale bezskutecznie nie moge znaleść odpowiedzi jak zaradzić tego typu problemowi.

Proszę o pomoc i porady co zrobić aby problem ten zniknął

Eee może spróbuj zainstalować XP pracując na samym touchpadize nie podłączając myszki. Sprawdź jak będzie wtedy.

Próbowałem, mysz podłączyłem dopiero później po instalacji systemu, nic to nie zmieniło. Dodam jeszcze, że wydawało mi się przez jakiś czas, że to przez sterowniki do karty graficznej i próbowałem także wielu co nie miało na to praktycznie wpływu.

hmm a weź może zainstaluj viste ta darmową… coś z rodzaju windy i powiedz jak jest.

Jest to pewna opcja, jednak trochę czasochłonna :/, jednak poczekam jeszcze na inne rozwiązanie to mogę zostawić na jakąś ewentualną ostateczność. Mam jeszcze Linuxa Mandrive Extreme na którym wszystko chodzi idealnie i nie ma tego typu problemów.

nitroduxe - ale który proces podczas poruszania myszką obciąża procesor? Sprawdz w Menedżerze zadań - procesy.

więć tak proces bezczynności systemu normalnie kiedy nie poruszam wynosi ~98% kiedy nią poruszam spadam do ok 30%, csrss normalnie ma 0% kiedy poruszam myszą dochodzi do ok 30%, oraz taskmgr ma normalnie 0% a kiedy poruszam dochodzi do ok 20%, pozostałe procesy ~0%.

No to może usuń te procesy i luknij co wtedy.

wiec tak pewno masz najnowsze stery do graficznej i w nich jest opcja/usluga NVIDIA Display Driver Service wyszukaj ja i wyłacz/przełacz na tryb reczny… dokładnie nie wiem gdzie to jest ponieważ mam starsza graficzna i co za tym idzie starsze stery… moze ktos inny Ci wytłumaczy i moze pomoze ponieważ stawiam ze to problem własnie z grafa…

P.S

jest tez wirus o takiej nazwie csrss lecz jak piszesz ze to świezy system i masz antywirusa…hmm…

Nie mogę są to procesy krytyczne.

Nie wiem dokładnie o co ci chodzi - ja obecnie korzystam ze sterowników OMEGI, opcja z wirusem kompletnie odpada.

Spróbój z ta usługa Nvidii-

Start – uruchom – (wpisz) services.msc (enter) na liscie znajdź tą usługę (NVIDIA Display Driver Service) PPM –> własciwości i ustaw tryb uruchomienia na ręczny… jak nie pomoże to w ogóle wyłacz…

oczywiscie zrób restart kompa najlepiej / a i mozna chyba bez restarta poprostu zrobic prawym na ta usługe i zatrzymaj…

wszystkie zmiany mozesz przywrócić wiec nic nie popsujesz :wink:

Zrobiłem tak jak poradziliście i nadal podczas poruszania myszą obciążenie procesora wzrasta bez zmian.

moze to banalne ale zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej? oraz iTouch?? - to jest chyba najważniejsza rzecz (sterowniki) i moze byc przyczyna

narazie nic innego mi do głowy nie przychodzi

Sterowniki do plyty glownej i itouch instalowalem od razu po instalacji systemu.

w sumie jeszcze taka bardzo istotnia informacja - PROBLEM NIE WYSTĘPUJE W TRYBIE AWARYJNYM

Problem rozwiązany, bardzo ciekawa sprawa - powodem spowalnianai komputera był niewielki program działający w tle TRANSLATICA - tłumacz języka angielskiego. Skoro w trybie awaryjnym było dobrze, postanowiłem uruchomić komputer w normalnym trybie i wyłaczać stopniowo procesy uruchomione przez użytkownika i wtedy do tego doszedłem. Szkoda, że to troszkę trwało, jednak dziekuję wszystkim za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.