Poruszanie myszy spowalnia laptopa

(Nitroduxe) #1

Witam

Niestety ale dotknął mnie pewien specyficzny problem, otóż dysponuję laptopem NTT CORRINO z procesorem Intel Core Duo T2450@2.00GHz 1GB ramu oraz kartą graficzną Geforce 7600 GO. Komputer po zakupieniu posiadał 1 system operacyjny - linux mandriva extreme (system ten pracuje dobrze i nie ma z nim problemów). Po utworzeniu nowej partycji NTFS i zainstalowaniu na niej Windowsa XP SP2 pojawia się pewien problem - każde poruszanie myszą obojętnie czy touchpadem czy myszą pod USB spowalnia komputer i obciąża procesor o ok 40-50 %. Zauważyłem, że niekiedy problem ten zanika tzn po pewnym czasie od momentu włączenia komputera problem czasami znika, a czasami nie. System instalowany kilkakrotnie, na czystym dysku, zero wirusów. Posiadam program antywirusowy a także po kilka programów do usuwania zbędnych spywarów i innych śmieci. Próbowałem poruszyć ten temat na kilku forach ale bezskutecznie nie moge znaleść odpowiedzi jak zaradzić tego typu problemowi.

Proszę o pomoc i porady co zrobić aby problem ten zniknął

(Krzkaczor) #2

Eee może spróbuj zainstalować XP pracując na samym touchpadize nie podłączając myszki. Sprawdź jak będzie wtedy.

(Nitroduxe) #3

Próbowałem, mysz podłączyłem dopiero później po instalacji systemu, nic to nie zmieniło. Dodam jeszcze, że wydawało mi się przez jakiś czas, że to przez sterowniki do karty graficznej i próbowałem także wielu co nie miało na to praktycznie wpływu.

(Krzkaczor) #4

hmm a weź może zainstaluj viste ta darmową.. coś z rodzaju windy i powiedz jak jest.

(Nitroduxe) #5

Jest to pewna opcja, jednak trochę czasochłonna :/, jednak poczekam jeszcze na inne rozwiązanie to mogę zostawić na jakąś ewentualną ostateczność. Mam jeszcze Linuxa Mandrive Extreme na którym wszystko chodzi idealnie i nie ma tego typu problemów.

(C Kamil) #6

nitroduxe - ale który proces podczas poruszania myszką obciąża procesor? Sprawdz w Menedżerze zadań - procesy.

(Nitroduxe) #7

więć tak proces bezczynności systemu normalnie kiedy nie poruszam wynosi ~98% kiedy nią poruszam spadam do ok 30%, csrss normalnie ma 0% kiedy poruszam myszą dochodzi do ok 30%, oraz taskmgr ma normalnie 0% a kiedy poruszam dochodzi do ok 20%, pozostałe procesy ~0%.

(Krzkaczor) #8

No to może usuń te procesy i luknij co wtedy.

(Chosen) #9

wiec tak pewno masz najnowsze stery do graficznej i w nich jest opcja/usluga NVIDIA Display Driver Service wyszukaj ja i wyłacz/przełacz na tryb reczny... dokładnie nie wiem gdzie to jest ponieważ mam starsza graficzna i co za tym idzie starsze stery... moze ktos inny Ci wytłumaczy i moze pomoze ponieważ stawiam ze to problem własnie z grafa..

P.S

jest tez wirus o takiej nazwie csrss lecz jak piszesz ze to świezy system i masz antywirusa...hmm...

(Nitroduxe) #10

Nie mogę są to procesy krytyczne.

(Nitroduxe) #11

Nie wiem dokładnie o co ci chodzi - ja obecnie korzystam ze sterowników OMEGI, opcja z wirusem kompletnie odpada.

(Chosen) #12

Spróbój z ta usługa Nvidii-

Start – uruchom – (wpisz) services.msc (enter) na liscie znajdź tą usługę (NVIDIA Display Driver Service) PPM –> własciwości i ustaw tryb uruchomienia na ręczny... jak nie pomoże to w ogóle wyłacz...

oczywiscie zrób restart kompa najlepiej / a i mozna chyba bez restarta poprostu zrobic prawym na ta usługe i zatrzymaj...

wszystkie zmiany mozesz przywrócić wiec nic nie popsujesz :wink:

(Nitroduxe) #13

Zrobiłem tak jak poradziliście i nadal podczas poruszania myszą obciążenie procesora wzrasta bez zmian.

(Chosen) #14

moze to banalne ale zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej? oraz iTouch?? - to jest chyba najważniejsza rzecz (sterowniki) i moze byc przyczyna

narazie nic innego mi do głowy nie przychodzi

(Nitroduxe) #15

Sterowniki do plyty glownej i itouch instalowalem od razu po instalacji systemu.

(Nitroduxe) #16

w sumie jeszcze taka bardzo istotnia informacja - PROBLEM NIE WYSTĘPUJE W TRYBIE AWARYJNYM

(Nitroduxe) #17

Problem rozwiązany, bardzo ciekawa sprawa - powodem spowalnianai komputera był niewielki program działający w tle TRANSLATICA - tłumacz języka angielskiego. Skoro w trybie awaryjnym było dobrze, postanowiłem uruchomić komputer w normalnym trybie i wyłaczać stopniowo procesy uruchomione przez użytkownika i wtedy do tego doszedłem. Szkoda, że to troszkę trwało, jednak dziekuję wszystkim za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.