Porysowana płyta z windowsem- co teraz?

Witam,

porysowałem płytę z systemem i w trakcie instalacji wyskakuje błąd. System mam oryginalny. Co mam teraz zrobić? mogę go zainstalować z innej płyty i poprostu wpisać swój klucz??

Posiadam Windows Vista Home Basic OEM.

doriand1 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zdobądź* inną płytę i po prostu wpisz swój klucz. Licencja jest na twój cd-key a nie na konkretny fizyczny nośnik.

Pozdrawiam

Możesz tez poprosić o duplikat nośnika.

Zainstalowałem Viste ze swoich kluczem. Mogą ją teraz aktywować jeżeli instalowałem z nieoryginalnej płyty?? oczywiście kod podałem swój płyte i naklejke, fakture mam,

Normalnie aktywujesz Vistę, nie wiem o co tyle problemu :stuck_out_tongue:

…o Zasady.

Zachowaj swoją starą płytę (tę porysowaną). Z tego co pamiętam, licencja zezwala na posiadanie nośnika zapasowego. Zadzwoń na infolinie MS :slight_smile: to chyba najlepsze rozwiązanie.

sorry, że się podepnę, ale gdzie można zdobyć duplikat nośnika :?: Bo moja płyta także nie jest w dobrym stanie. :?

Tak jak pisałem powyżej - kontakt z biurem obsługi powinien pomóc.

Poza tym na CD nie masz wgranego klucza. Możesz więc (teoretycznie) skopiować inna płytę, jeśli stan Twojej na to nie pozwala, i używać jej jako kopia swojego systemu. Nie daję jednak głowy i odsyłam do pierwszego zdania mojej wiadomości :slight_smile:

duplikat płyty wysyłają za darmo, czy trzeba coś płacić?, chociażby za przesyłkę?

pamiętam, że w 1999 roku, Microsoft wysłał mi aktualizacje na płycie CD na rok 2000 dla posiadanego przeze mnie Windows '98 na swój koszt. Myślę, że w tym przypadku będzie podobnie. Jeśli jednak miałbyś coś zapłacić, na pewno będą to drobne kwoty :slight_smile: