Porysowana płyta

Witam,

mam problem z płytą - a mianowicie grą NFS Carbon. Owa płyta jest dosyć porysowana i grając nią na konsoli zdarza się, że gra (przy wczytywaniach albo zapisywaniu stanu gry) potrafi się zawiesić na kilkadziesiąt sekund lub dłużej - zdarzało się i ponad minutę…

Dotychczas szło grać, gra się odwieszała i nie trzeba było resetować konsoli. Niestety, na chwilę obecną utknąłem w pewnym etapie kariery - po wygraniu wyścigu gra się wiesza i odwiesić się nie chce…

Chodzi mi o to, czy ktoś z Was mógłby mi podać jakiś sprawdzony, domowy sposób na usunięcie rys z płyty? Oczywiście skorzystam i z innych sposobów, jeżeli takowe istnieją - generalnie to rysy mogą być, ważne żeby grać szło bez przeszkód…

Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

PS Kopiowanie płyty nie wchodzi w grę.

Szmatka bawełniana lub podobna… pasta do zębów… i czyszczenie od środka do zewnątrz … nie wokół płyty

Tak kiedyś uratowałem płytę Colin 3 ze sporą rysą

Oczywiście nie należy przesadzać… najlepiej się stosuje tę metodę do płyt CD - natomiast płyty DVD DL mają bardzo cienką warstwę którą można zetrzeć…

A za kilkanaście zł można znaleźć czyszczenie i regenerację płyt… poszukaj w sieci lub w sklepie koputerowym

Pasta do zębów może zniszczyć płytę do końca, o czym można poczytać w google. Najlepiej pastą polerską do tego przeznaczoną, a już w ogóle super by było oddać do regeneracji.

Najlepiej papier ścierny o ziarnistości 20 :smiley:

A tak na poważnie to polej płytę płynem do naczyń Ludwik (tylko zielony) i zostaw na około 2 godziny. Potem opłucz i wysusz, nie wycieraj.

Jeśli to nie pomoże to poszukaj kopi w necie, klucz masz legalny więc to nie piractwo.

Może się przyda: Jak naprawić porysowaną płytę?