Porysowana płyta

Witam mam problem posiadam laptopa inspiron 1525 i muszę zrobić formata mam oryginalną płyty z system tylko jest tak porysowana że nie da się jej załączyć i moje pytanie jest taki czy mogę ściągnąć system vista z internetu i wpisać swój Oryginalny key i będzie pasować czy muszę ściągnąć jakąś specjalną visę pod laptopy żebym mógł wgrać sterowniki i laptop działał tak jak powinien.

Dzięki z góry za odp. :slight_smile:

Możesz ściągnąć/ pożyczyć płytę z systemem w takiej wersji na jaką posiadasz licencję. Podczas instalacji wpisujesz swój klucz i gotowe.

A jak zobaczyć tą licencje bo nie mam pojęcia ?

Pod spodem laptopa albo pod baterią masz naklejkę COA na której masz wszystkie informacje.

Chodzi o o że home bacic 32 bit?

Chodzi o to, że home basic i klucz.

Albo teraz wykonaj kopię aktywacji a potem ją odtwórz.

Opis kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

A co do przeinstalowania systemu to polecam artykuł zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Ta aktywacja jest chyba trochę za ciężka jak dla mnie.Czyli mogę zrobić tak ściągam z internetu system vista home basic obojętnie z kąd wpisuje swój kody wgrywam sterowniki i wszystko działa i jest legalne tak ?

Tak wszystko będzie legalne. Tylko uważaj skąd pobierasz system. Dla pewności znajdź sumy kontrolne dla twojego systemu i porównaj je z pobranym obrazem.

A jak zobaczyć te sumy kontrole i je porównać ?

A i jeszcze jedno jak chciałbym zamiast wisty zainstalować Windowsa xp to jak później mam sterowniki dobrać żeby wszystko pasowało i czy mogę wgrać w ogóle xp?

Co to jest suma kontrolna pliku i jak ją sprawdzić?

Jeżeli nie masz licencji na XP to legalnie nie wgrasz XP

Możesz wgrać XP jeżeli są sterowniki do XP

Jak szukać sterowników

Sprawdź Service Tag i wprowadź na stronie http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … tSelection

Zagadnienie 3: Lokalizowanie znacznika serwisowego na notebooku.

Wśród notebooków są modele o nazwie: Latitude, Inspiron, XPS, Precision, Vostro i Alienware.

Etykieta z numerem seryjnym znajduje się na spodzie notebooka firmy Dell (Rysunek 3).

1345657416356.inspiron02_st.gif

dellservicetag.gif

Rysunek 3: Etykieta z numerem seryjnym umieszczona na spodzie notebooka firmy Dell.

źródło: http://support.euro.dell.com/support/to … cid=267748