Porządkowanie dysku po klonowaniu

hej,

Mam pytanie - przesiadłem się dziś ze starego dysku na nowy. Wszystko poszło gładko - klonowałem dysk hdclonem, wszystko ok. Natomiast jak zerkam na ilość dziwnych partycji (ukrytych) to jest to dla mnie więćej niż zastanawiające. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i podpowiedzieć, które z partycji widocznych poniżej (nieprzypisanych) mogę śmiało usunąć? Istnieje spora szansa, że recovery/restore to mogą być pozostałości po kolejnych update’ach (z W7 do W8; z W8 na W10). 

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

 

Przechwytywanie.PNG

To jest laptop? To normalne, prawdopodobnie nie zwróciłeś na to uwagi już po jego zakupie. Aktualizacje systemu nie tworzą automatycznie żadnych mniej lub bardziej tymczasowych partycji. Tylko użytkownik może zrobić te sam w czasie instalacji systemu.

Recovery i restore jest odpowiednikiem płyty CD/DVD z systemem, to taki nośnik z wersją instalacyjną systemu dostarczany przez producenta sprzętu, prawdopodobnie masz to opisane w instrukcji obsługi.

Co z obecnego układu można usunąć bez konsekwencji? Nie wiem, prawdopodobnie restore i recovery, ale nie gwarantuje że komputer się uruchomi.

Masz też nieprzydzielone 232 GB, warto utworzyć partycję lub dołączyć do obecnej bo teraz leży odłogiem.

Jeśli nie zależy Ci na danych i oprogramowaniu to polecam instalację Win 10 na czysto z kasowaniem wszystkich partycji, komputer dostanie nowego życia.

@Cedar: dzięki za wyjaśnienie :slight_smile: taaak to laptop. Kurde dobra, to zostawię tamte partycje a tylko przydzielę pozostałe miejsce. Pzdr!