Porządkowanie folderów w Thunderbird'zie

Bardzo proszę o podpowiedź, co zrobić by nie wyskakiwało przy każdym otwarciu programu, okienko z pytaniem “czy uporządkować wszystkie lokalne i dostępne w trybie offline foldery?” Odhaczanie opcji anuluj nie pomaga a w ustawieniach programu nie widzę potrzebnej opcji… Folderów też porządkować nie muszę i nie chcę.

Hej,

 

Widocznie jednak musisz, skoro program cierpliwie informuje o konieczności wykonania operacji. W każdym bądź razie w Thunderbird’zie maile są przechowywane w plikach zgodnie z układem folderów w programie. Gdy przenosimy coś z jednego folderu do drugiego, mail kopiowany jest z pliku właściwego dla katalogu A, do katalogu B, ale jednocześnie nie jest on usuwany z pliku katalogu A. Tworzone jest tylko oznaczenie, że dany mail ma zostać usunięty. Jeśli wykonamy kilka operacji z dużym mailem - na przykład takim ze sporym załącznikiem - pliki danych o mailach będą na dysku zajmować wiele więcej miejsca niż to konieczne - stąd też potrzeba porządkowania, czyli tak naprawdę kompaktowania plików bazy danych.

Ewentualnie możesz zajrzeć do Ustawień -> Zaawansowane -> Sieć i miejsce na dysku. Odznacz pole bądź zwiększ wielkość możliwą do odzyskania na na przykład 10 000 MB. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus