Porządkowanie WINSXS


(Donaszym) #1

Jak usunąć z niego niepotrzebne rzeczy, jeszzce troche i zbraknie mi miejsca na dysku C:/ Folder WINSXS zajmuje 10Gb - jest jakiś program który potrafi zrobić z tym porządek?


(hevet) #2

Pliki w tym folderze to kopie jakiś bibliotek systemowych.Usuwanie ich może spowodować uszkodzenie systemu.Kiedyś próbowałem je usuwać zmieniając uprawnienia plików itp. ale nic z tego nie wyszło.

Do poczytania.

viewtopic.php?t=95777

http://www.pcworld.pl/news/151475/Na.co ... ista..html


(Donaszym) #3

czytałem już te artykuły... Może ktoś spotkał się z jakimś programem który potrafi uporządkować ten folder?


(Donaszym) #4

czy ktoś poradził sobie jakoś z rozrastającym sie folderem systemowym WINSXS? prosze o jakies wskazówki - google milczą i mówia tylko zeby nie usuwać...


(hevet) #5

Hmm...co tak się uwziąłeś na ten folder,sam widzisz że wszędzie jest napisane żeby zostawić ten folder w spokoju.Zależy Ci na reinstalacji systemu?Fakt folder zajmuje czasami bardzo dużo miejsca ale usuwanie na siłę plików,które są potrzebne do prawidłowej pracy systemu nie jest chyba dobrym pomysłem?Widziałem jedynie opis jak przenieść ten folder na inną partycję.Dodatkowo w programie vLite jest możliwość usunięcia tego folderu z płyty instalacyjnej Visty,ale jednym z objawów ubocznych jest np. nie działanie Windows Update.


(ITCode) #6

http://forums.megagames.com/forums/show ... p?p=385523


(dragonn) #7

http://www.vista.pl/porady/343_zwalniam ... visty.html trochę miejsca zwolnisz. I jeszcze jedno http://www.vista.pl/porady/349_problem_ ... ista_.html

EDIT

Jeszcze coś http://www.vista.pl/porady/464_problem_ ... macje.html