Porządkowanie zakładek w Operze

Witam,

Miałem mały burdel z zakładkami, bo ciągle dodawałem ciekawe strony do paska zakładek na górze opery. Postanowiłem, że zrobię z tym porządek i w menu zakładek (Ctrl +b) pozakładałem foldery i wszystko poukładałem.

Pomimo, że w menu zakładek jest ok, to niestety na pasku zakładek w przeglądarce wciąż mam stary burdel. Ktoś wie jak to zrobić, żeby było ok?

Pozdrawiam

Pasek zakładek w tej przeglądarce “żyje własnych życiem” :wink: i usuwanie z niego odnośników nie ma wpływu na stan listy zakładek (Ctrl+Shift+b).

Ja bym usuną z niego wszystko (z paska), przeszedł do listy, następnie z przytrzymanym klawiszem Ctrl pozaznaczałbym wybrane zakładki i spod PPM wybrał “Pokaż na pasku zakładek”.

Dzięki, skoro te dwie rzeczy nie są ( :shock: ) ze sobą powiązane, to chyba to będzie najlepsze rozwiązanie.

Są powiązane - Pasek zakładek jest katalogiem w zakładce Zakładki w Menu Głównym - porządkować można poprzez dodawanie innych katalogów np. Adresy, Komputer itd., które bedą równoprawnymi katalogami, tak jak katalog Pasek zakładek.

np.:

Zakładki:

Adresy

Komputer

Pasek zakładek

@Jasiek.w, nie do końca powiązane, ja nie mam żadnych katalogów, a zakładki na pasku siedzą (tzn. mogą), oczywiście znikłyby z paska, gdybym wywalił wszystkie zakładki z “menedżera” (w drugą stronę to nie działa).

Ogółem w Operze jest tak:

  • tworzenie zakładek w “menedżerze”, gdziekolwiek, nie powoduje pojawienia się ich na pasku

  • tworzenie zakładek na pasku powoduje pokazanie się ich w “menedżerze”

  • usunięcie zakładek z “menedżera”, które występują na pasku usuwa je z paska

  • usunięcie zakładek z paska nie usuwa ich z “menedżera”

  • przenoszenie zakładek w “menedżerze” nie ma wpływu na ich miejsce na pasku. W takim wypadku może dojść do “dubli”, jeśli zakładka była wcześniej na pasku, została “menedżerem” przeniesiona do katalogu, a katalog został uwidoczniony na pasku, wtedy ta sama zakładka będzie i w katalogu i na pasku, operowa incepcja… pasek “żyje własnym życiem” :smiley:

Widzę, że nie tylko autor postu ma problem z zakładkami w Operze, ale i udzielający mu rad.

Reszta bez komentarza.

@Jasiek.w, autorowi nie chodzi o katalog nazwany “Pasek zakładek”, tylko o element interfejsu pod paskiem nawigacji/adresu.

Jedynym problem jest to, że zmiany w “zarządzaj zakładkami” Opery nie są odzwierciedlane na pasku, ponieważ nie ma on “dynamicznego” katalogu (jak to jest np. w wypadku Firefoksa) i zmiany, prócz usuwania zakładek, nie będą widoczne w omawianym miejscu.

Poza tym to co opisałeś, autor już zrobił… więc uważam, że nie zrozumiałeś problemu autora tematu.

Zainstaluj Operę 15 i problem zakładek będziesz miał z głowy. :smiley: