Porządny, cichy zasilacz do ok. 300 zł

(Traqu00) #1

Witam , tak jak w temacie poszukuje dobrego zasilacza do około 300 zł.Zależy mi głównie na tym żeby był cichy,posiadał dwa złącza pci-e,i minimum 3x molex, i by w przyszłości nie sprawiał problemów przy ewentualnej wymianie procesora i płyty głównej.

Specyfikacja komputera:

Płyta główna : Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edition

Ram: 8 gb Goodram

Karta graficzna: MSI Geforce GTX 760 2GB

HDD- WD 640 GB

Obudowa: Zalman z3 plus

(SuperDziadek) #2

Osobiście polecam zasilacz Thermaltake Smart se 630W, jest cichy i modularny. Odkąd  go posiadam nie było z nim zadnych problemów.

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

(Traqu00) #3

Zastanawiałem się nad nim , 530W nie wystarczyłby przy mojej konfiguracji i przy ewentualnych zmianach w przyszłości ?Czy lepiej dac troche więcej za 630W ? 

(SuperDziadek) #4

Ja jak kupowałem swój to miałem do wyboru wersje 630w i 530w ale zdecydowałem sie na 630w bo była różnica 10zł co przyniosło mi korzyść bo dwa miesiace później wymieniałem komputer i nie miałem problemu z zapasem mocy i nie musiałem kupować nowego zasilacza. Takze wiec osobiście na twoim miejscu brałbym 630w

Pozdrawiam

(Ja$) #5

W założonym budżecie do 300zł jako alternatywę do ww. w poście zasilacza poleciłbym Ci zasilacz o nowej konstrukcji DC-DC z dużą ilością zabezpieczeń i wysokiej sprawności: 

:heart: Cooler Master G550M, jedna linia +12V (42A), moc linii 504W, aktywny PFC**1, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 Plus Bronze (µ=85%), Haswell compatible 2 , semimodularny3, VRM DC-DC4**, (specyfikacja), gwarancja producenta 5 lat.

… moc zasilacza Cooler Master G550M umożliwia rozbudowę obecnej konfiguracji komputera.   

1 - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

2 - Haswell C6/C7 - wsparcie i praca z obciążeniem zerowym.

3 - Częściowo modularny, tylko część kabli jest odpinana.

4 - Tylko linia +12 V jest bezpośrednio regulowana, linie o niższym napięciu uzyskuje się z tej linii za pomocą regulatorów VRM (Voltage Regulator Module, podobne jak w sekcji zasilania płyt głównych czy kart graficznych). Rozwiązanie to daje podobną stabilność, jak niezależna regulacja napięć_._