Porządny komputer a wolno działa

Chyba na wersji Home nie ma takiej możliwości, bo wyszukuje mi “zwykły” wiersz poleceń bez dopisku Administrator.

Na pewno włączyłeś jako administrator, jesteś na koncie administratora?

Kliknij na lupę, wpisz cmd i na wyszukany wynik kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator.

Tak, w systemie jest tylko jedno konto administratorskie, ale na bank nie mam takich opcji przy cmd z prawokliku.

AVG zwalnia system i to dość mocno polecałbym żebyś spróbował samego Defendera na test , a co tych programów optymalizujących system to są zbędne… Sam używałem ale przestałem i mam mniej Ramu od Ciebie bo 2Gb i ogólnie słabszy laptop to Win 10 pro mimo że więcej ma fukcji  mi śmiga jak szalony :)

Ccleaner jest bardzo dobrym programem. Pamiętam, że jak go pierwszy raz użyłem lata temu przy XP, to komputer chodził, jak błyskawica, znajduje mnóstwo niepotrzebnych śmieci. A AVG jest najmniej obciążającym system antywirusem, wiem bo testowałem już ich sporo. Uważam, że winne są aktualizacje, bo od tego właśnie momentu laptop zaczął mi wolno się otwierać. Wczoraj np. włączyłem go i czekałem ponad 4 minuty, aż pokaże się pulpit, bo patrzyłem na sekundnik w telefonie. Na początku włączał się dosłownie w parę sekund i też przy AVG.

AVG jest dobry i nie ma nic do problemu.

Wykonaj pełną optymalizację dysku, kiedyś to się defragmentacja nazywało.

Zwalnianie systemu zaobserwowałem też gdy całość stała na jednej partycji.

Wydzielenie partycji tylko dla systemu i oddzielnej dla przechowywania plików rozwiązuje problem.

Cześć,

Obserwuję podobne problemy na dwóch laptopach HP. Obydwa nie są nowe.

Ten lepszy to 6930p z dyskiem SSD. Ogólnie to pracował szybciej niż roczna Toshiba z i5 i 6GB RAM. Do czasu…

 

Najpierw zacznę od starszego: był tam Win8.1. Zainstalowałem AVG, później zainstalowały się aktualizacje i kaput. Uruchamia się w 15 min!! a jak się uruchomi to szkoda nerw na jakiekolwiek klikanie. Zainstalowałem świeżego Win8.1 i po instalacjach (potrzebny soft, m.in. AVG, aktualizacje) to samo. NIestety przy takich opóźnieniach nie da się cokolwiek zrobić (np. odinstalować, bo trzeba wziąć środek na uspokojenie, książke i przeznaczyć kilka godzin…). Zainstalowałem Win7. Ostatni restart i system się uruchamia… całą wieczność, pół godziny mija i nic…

W między czasie wziąłem tego nowszego HP. Ostatnio używałem może w styczniu-lutym. Odpalam, a tu ten sam objaw. Uruchamia się długo i zrobienie czegokolwiek trwa wieczność. Ostatnio gdy go używałem (ok. miesiąc wcześniej) było wszystko ok. Być może zamknąłem wraz z aktualizacjami, ale niekoniecznie.

Zauważam kilka wspólnych cech: AVG i aktualizacje (Win8 i Win10 to bardzo podobne systemy), obydwa sprzęty to HP.

 

Pytanie do poprzedników: czy po odinstalowaniu AVG problem zniknął?

Raczej pozwól komputerom spokojnie zaktualizować wszystko, poskanować i uporządkować.

Komputer nieużywany zastoi się jak staruszek.

U rodziców obserwuję coś podobnego, lapek w codzinnym użytku, stacja natomiast sporadycznie.

Lapek mimo że słaby zasuwa a stacja…

Kazałem raz w tygodniu odpalić żeby sobie cały dzień popracował i od tej pory problem z głowy.

Mój system po włączeniu z hasłem i pulpitem gotowym do pracy to 16 sekund. Mam nowa Toshibe. U mnie muliły wszystkie ekstra dodatki Toshiby i dodatkowe programy (bloatware), które włączały się razem z systemem. System gotowy do pracy i bootowanie to prawie 3,5 minuty. Wszystko usunąłem na zawsze. Odłączyłem niepotrzebne serwisy i usługi, w przegladarce nie mam pogody, facebooka itd gdzieś na pasku. Sprawdź co włącza ci się automatycznie razem z komputerem - skype, adobe reader, dodatki do przeglądarek, dvd playery, torenty i inne programy, które sobie możesz włączyć później sam, a które szukają aktualizacji automatycznych cały czas gdzieś w tle. Może u ciebie masz ekstra programy od Lenovo i innych firm, które zaplaciły za umieszczenie swoich usług na twoim komputerze. Lista programów przy starcie może być długa a warto sprawdzić. Kiedyś gdzieś w tle u kogoś widziałem jak dwa programy antywirusowe się gryzły. A po usunięciu jednego, dalej resztki zostały gdzieś w tle w rejestrze i dalej zamulały system. Sprawdź też serwisy co działają, a co można wyłączyć.

Proszę też zwrócić uwage z AVG co macie zainstalowane. Potrzebny jest tylko program antywirusowy AVG, a inne dodatki jak ZEN, Toolbar AVG,  PC tuneUP AVG są do odinstalowania. NAJLEPIEJ odinstalować AVG jeśli macie problemy programem do pobrania z tej strony. AVG REMOVER. (w punkcie C ).  Może takie proste rzeczy na początek mogą pomóc, a później może sprawy wadliwego sprzętu.

daras28-82, sfirecki - Ja wszystko to mam tak ustawione, żadnych dodatkowych programów, śmieci, dodatków.   Niestety muszę wątek odświeżyć, gdyż mój laptop już na starcie jest zażynany (według Menadżera zadań) usługą Host usługi: system lokalny, który to powoduje 99% użycie dysku. Temperatura rdzeni wynosi 76 C, wiatrak chodzi, jakby miał wyskoczyć z obudowy, lapek jest ciepły. Sytuacja pogorszyła się w przeciągu paru ostatnich dni. System startuje ok. 10 minut. I mimo iż nic się nie robi, to dysk jest maksymalnie obciążony. Podejrzewam, że to wina tego windowsa i jestem skłonny przejść na Linuksa, aby wszystko wróciło do normy, bo ten Windows 10 zajedzie mi laptopa! Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego tak się dzieje? Albo jaki linux jest dobry?

Ładowanie pofragmentowanego systemu obciążało by też dysk.

Sprawdź czy on też wykazuje poswyższoną aktywność.