Porządny komputer a wolno działa

Witam. Mam komputer o następujących parametrach

Model: Lenovo G510

HDD: 1 TB

Intel Core i7 4702MQ 2.20Ghz @ 2.20 GHz 

Grafika AMD Radeon

RAM: 8 GB

System: Windows 10 Home (legalny)

Znam się na optymalizacji, na co dzień korzystam z rozszerzonej wersji programu Ccleaner (win2app.ini), Odkurzacza i WinOptimizera. Z autostartu wszystko zostało wywalone oprócz antywirusa AVG. Poza tym wyłączona została obsługa indeksowania Windows Search, jak i zoptymalizowane inne zaawansowane opcje systemu. Mimo to komputer włącza się…5 minut, otwarcie jakiegokolwiek okna zajmuje może ponad minutę, Internet chodzi jeszcze wolniej (Opera, 60 Mb/s). Na początku system śmigał jak burza, włączał się w parę sekund, ale po tych wszystkich aktualizacjach zaczął strasznie zamulać. I nie wiem, co jest tego przyczyną. System został dogłębnie przeskanowany i nic nie znalazł antywirus ani Anti-Malware, spyware. Proszę o poradę.

 

 

 

Taki odkurzacz robi więcej szkody niż pożytku. Teraz pozostało CI tylko “Przywracanie systemu do stanu początkowego”

Menu start> ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Odzyskiwanie> Resetuj ustawienia do stanu początkowego.

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link  lub miniaturkę.

 

Pokaż wszystkie parametry

Windowsa 10 na czysto instalowałeś czy aktualizowałeś np. Windows 7?

 

Na czysto, wcześniej był 8.1. Jak wrócę do domu, to wykonam nowy screen, w tej chwili nie mam dostępu do swego lapka.

I rozumiem, że na WIn 8.1 wszystko było ok tak?

Tak, z początku na Win 8.1 komp działał szybko, z czasem zwolnił, im więcej wgrywało się aktualizacji. 

Oto screen ze wszystkimi funkcjami:

Dysk-OK

Jeszcze wykonaj chkdsk -> Uruchom wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Oraz defragmentacje dysku

A nie lepiej zamiast f wpisać przełącznik R? Wiem, że istnieje jeszcze program HDDRegenerator…

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zmianą programu antywirusowego.

@banita71 a co to ma do problemu? Wirusów nie mam na pewno, bo skanowałem już różnymi skanerami antywirusowymi, jak i do malware, spyware i rootkitów i nic nie znalazł. System został postawiony dopiero w grudniu. Na co dzień mam AVG Internet Security.

Pokaż systemowy Menedżer zadań-> Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli, i pokaż na forum.

Dysk jest dobry,nie ma potrzeby

Sprawdz opcje zasilania czy się nie przestawił na- oszczedny

Opcje zasilania mam w porządku. 

System podczas pracy jako tako nie przymula, niekiedy długo myśli jak chcę otworzyć jakieś okno, ale największy problem jest z uruchamianiem. Na starcie mam tylko załadowany AVG i Classic shell Menu, używam tego od windows 8. AVG nie przymula, właśnie kiedyś miałem innego antywira Avasta, to bardziej przymulają przy starcie. Stąd zmiana na AVG.

Na razie mi się defragmentuje dysk już drugą godzinę, jeszcze nie doszedłem do  chkdsk.

 

1fKJkuR.png

 

==========

18:21

EuVivli.png

Najbardziej obciąża system proces ->system i skompresowana pamięć-ja nie znam rozwiązania tego problemu,jedni piszą ze to ma związek z aktualizacjami systemu win10, poszukaj w necie

Ok, właśnie od tych aktualizacji system uruchamia się znacznie dłużej, niż na początku. Ale czemu nie mogę tego chkdsk wykonać?

To je odinstaluj, zobacz data instalacji i zobaczysz  jak będzie

Nie odpowiedziałeś na pytanie o chkdsk ?

Win + X -> Wiersz poleceń (Administrator) i dopiero uruchom chkdsk.