Porządny skaner, jaki kupić?

Wszystko czego szukam to porządny skaner. Nie mam w tym pojęcia. Musi być solidny, wydajny i niezawodny. Czy jest jakiś, który zeskanuje klisze?

Dodatkowy warunek to łatwa dostępność w sklepach sieciowych i sieci Saturn/Media Markt! Nie chcę kupić szajsu… Doradźcie :slight_smile:

Ciężka sprawa. Skanery wychodzą z mody i od dłuższego czasu ich oferta jest mocno okrojona. Jeżeli chcesz zająć się też kliszami to chyba Epson Perfection V350 będzie najlepszym rozwiązaniem. Cena ok. 580 zł

image1ux.jpg

To co w takim razie wykorzystywane jest do obrazowania kliszy i tekstu/obrazu z papieru?

Urządzenia wielofunkcyjne

sklepy sieciowe raczej odpadają, a jeśli już to licz się ze znacznie wyższą ceną…

jeśli do klisz to polecam najtańszy model nikona http://www.ceneo.pl/Skanery;017Nikon_P0-1388.htm jeśli nie przeraża Cię cena. miałem okazję na nim pracować i podsumuję to tak - szybkość i jakość jeśli cena jest zbyt wysoka to praktycznie czego byś nie kupił z propozycji kolegi wyżej to wszędzie będzie podobnie… Epsony to całkiem niezły wybór (dość dobry stosunek jakość /cena) podobnie Plustek, jeśli jednak stawiasz na jakość to proponuję poznać ofertę skanerów AGFA.

Tak, tylko, że AGFA wycofała się całkowicie z rynku skanerów domowych już parę lat temu. Obecnie oferują wyłącznie skanery profesjonalne za parę tysięcy złotych a chyba nie o taki skaner chodzi koledze :wink:

A mogę zapytać po czym wnosisz tę nowinę??? kolega się nie sprecyzował ile powinien kosztować taki skaner… a jedynie że chce go kupić np u czerwonych…

no chyba że taki post:

nie odnosi się do skanerów profesjonalnych… w końcu po coś robią skanery za 200-300zł i 2-3 tyś i więcej… i chyba własnie po to by były solidne, wydajne i niezawodne… i oferowały najlepszą jakość…

najlepiej będzie jak kolega się sprecyzuje ile kaski na taki skaner ma zamiar przeznaczyć…

napewno nie lexmark… maja to do siebie ze czesto omijaja czesci dokumentu(uwazajac za zbedne biale pole) i potrafia przegapic male znaki z brzegu dokumentu

“Dodatkowy warunek to łatwa dostępność w sklepach sieciowych i sieci Saturn/Media Markt”

Widziałeś kiedykolwiek w Saturnie czy MM skanery Agfy?

Canony robią dobre skanery, i są modle które skanują klisze, ale wątpię, abyś znalazł jej w sklepach… W sklepach internatowych powinny jeszcze być.

Oczywiście skanerów skanujących klisze jest sporo. Również ich rozpiętość cenowa jest spora więc napisz proszę jaki budżet na ten skaner przewidujesz. To na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie skanera do takiego zastosowania to oprócz wszędzie wymienianych rozdzielczości, głębi itd itp jednym z ważniejszych parametrów jest rozdzielczość optyczna skanera - jego zdolność rozpoznawania skali barw. Co dla jednych skanerów będzie już kolorem czarnym, dla innych z większą gęstością optyczną będzie którymś z odcieni czarnego. Część producentów nawet nie podaje tego parametru więc pewnie nie ma się czym pochwalić. Patrz też na oprogramowanie dołączane do skanera, przydatne szczególnie może okazać się jakiś soft do renowacji klisz czy zdjęć (np, usuwanie zabrudzeń) W pracy mam starszego Epsona 2480 PHOTO i muszę powiedzieć że jestem z niego zadowolony.

Obecnie już pewnie go nie ma w sprzedaży ale możesz znaleźć jego następcę czyli model V300 http://www.ceneo.pl/2110528http://content.epson.pl/product/imaging … /index.htm (nowy model już jako źródło światła ma LEDY co oznacza że nie musi się nagrzewać) Jego gęstość optyczna to 3.2 D więc już całkiem dobrze.

Następny w kolejce są V500 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6228 i V600 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9730