Posiadam nowy, dobry komputer i czasami mam ścinki w GTA V

Witam wszystkich
Podczas rozgrywki w GTA V mam normalnie po 60-70 FPS na ustawieniach Wysokich i parę B.Wysokie
i potrafi mi ścinać do 20 czy nawet do 1 FPS, poniżej wypisze co mam w komputerze. Proszę o pomoc.

Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB
Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5
Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL16
Windows 10

Po 1: Na pewno nie idą aktualizację systemu?
Po 2: Sprawdź temperatury podzespołów z użyciem HWmonitor, odpal w geforce experience lub msi afterburner monitorowanie podzespołów w czasie gry (fajnie jakbyś nagrał filmik z takimi ścinami) i sprawdź stan dysku z użyciem HDtune (zakładka health i error po skanie wrzuć tu).

Przyczyn może być kilka - aktualizacja systemu lub innych programów działająca w tle powoduje, że dysk nie wyrabia i są ścinki (czasem tak mam mimo, że jest dysk SSD to Windows coś zasysa i to powoduje mikroprzycięcia). Może są wysokie temperatury podzespołów i fatalne chłodzenie w samej obudowie. Nie napisałeś jaki masz dysk bo przy zwykłym HDD takie ścinki to nic nadzwyczajnego.

Mam Dysk HDD toshiba

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź na opisanie przeze mnie jak zweryfikować problem.

A ja spytam, o to, co powinno się zapytać na początku. Gra oryginalna?

Gra była jak najbardziej oryginalna ze Steam’a
Znalazłem już problem dlaczego miałem taki ścinki.
Problem leżał w programie od MSI a dokładnie MSI-service coś takiego, Kiedy miałem ten program to miałem cały czas użycie procesora powyżej 30%, po usunięciu tego programu użycie spadło do 5%-10%(bez żadnej gry)

Czyli zbędny proces w systemie.