Posiadanie czystego nośnika instalacyjnego Windows

Witam. Czy posiadanie czystego w 100% nośnika instalacyjnego Windows jest nielegalne? Często reinstaluje znajomym komputery. Bardzo często nie dostarczają oni mi nośników z oryginałem, albo działają na pirackim systemie. Wtedy wgrywam im wersję trail, a dalej co z nim zrobią jest mi obojętne. No więc czy posiadanie na dysku przenośnym obrazów XP Home, Vista, Windows 7 jest nie legalne? Jeżeli jest nie legalne to dla czego jest 30 dni testowych? Przecież faktycznie nie da się wejść w posiadanie nośnika Windows bez jego zakupu.

Możesz posiadać kopię Windowsa jesli masz oryginał przecież. Tu się liczy tylko klucz produktu .

Nie dadzą przecież 360 dni testowych : ) bo chyba po to ma się klucz by go wpisać i używać zgodnie z prawem system.

Posiadanie obrazów oryginalnego dysku jest jak najbardziej legalne. Z tego co mi wiadomo chyba nawet jeżeli sciągniesz obraz dysku z, powiedzmy mniej oryginalnych miejsc, lecz PODASZ SWÓJ ORYGINALNY KOD PRODUKTU to system automatycznie jest widziany jako w pełni legalny. Nie ma się czego obawiać

Właśnie ja nie mam oryginalnych kluczy bo one mi są do niczego nie potrzebne. [tzn. na swoim komputerze oczywiście mam oryginalny pre instalowany windows] Robię reinstalation KIT. Na dysku przenośnym będę miał katalog z obrazem systemu i service pack. Będzie to legalne? Obrazy są czyste. Bez żadnych serialów, cracków, aktywatorów. Zwykły 30 dniowy trail możliwy do instalacji na czystym komputerze. Nie posiadam oryginalnych nośników, ani kluczy do nich. Po prostu mają służyć do reinstalacji.

Ściąganie programów komputerowych (nawet jak ma się licencje) z obcych stron (nie producenta) jest przestępstwem. W przypadku programów komputerowych wygląda to inaczej niż przy ściąganiu filmów czy muzyki.

Nie radzę więc ściągać niczego ze stron typu torrent i podobne.

Uncharted -tak, ale system aktywuje, a przecież o to chodzi :?