Posiadanie samego CD KEY, bez CD WINDOWS. Co zrobić?

Witajcie

Jakiś czas temu zakupiłem Laptopa ASUS z Windows Vista Home Premium. Postanowiłem jednak przerzucić się na XPka, dlatego też VISTĘ wywaliłem.

Na nieszczęście tak to zrobiłem, że pozbyłem się wszystkiego co znajdowało się na ukrytej partycji laptopa, czyli generalnie całego obrazu VISTY. Nie wiem czemu ale ASUS nie daje OS na płytce, tylko właśnie umieszcza to wszystko na ukrytej partycji.

Powiedzmy, że aktualnie chciałbym wrócić do VISTY, jednak jedyne co posiadam do naklejka z tyłu LAPTOPA z kluczem i CD ze sterownikami.

Pytanie: Czy mogę zainstalować VISTĘ Home Premium z każdej CD wpisując swój klucz z naklejki ? Problem jest taki, że w momencie kiedy kupowałem laptopa do VISTY był chyba dopiero Service Pack 2. Czy jak skorzystam z płytki instalacyjnej VISTY z Sevice Pack 1 lub Service Pack 3 to będzie to zgodne z zasadami licencjonowania ?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam: Fixxxer

Vista SP3… mówisz o windows 7? xD Żartuję oczywiście. Nie ma jeszcze SP3 do Visty.

Możesz zainstalować z innej oryginalnej płytki system na dysku. Powinien się aktywować. Nie ma różnicy czy masz płytę zwykłą, SP1 czy SP2. Możesz też zamówić płytkę z systemem od asusa. Powinni przysłać (najlepiej zrobisz jak dowiesz się w sklepie w którym kupiłeś lapka).

Z przysłaniem to bym uważał. ZA taką usługę mogą sobie policzyć do 50zł nawet. NAjlepiej będzie jak udasz sie do sklepu i poprosisz o zainstalwanie systemu z płutki od innego laptopa (tego mają dużo;).

Firma HP wysyła za darmo. Może Asus też. Nie dowiesz się jak nie zapytasz w sklepie. Może policzą tylko za wysyłkę.

Nie będziesz miał najmniejszego problemu z aktywacją,nie jest ważne czy płyta jest z sp1 czy sp2.Pierwszą rzeczą jako ja zrobiłem po zakupie lapka było całkowite wyczyszczenie lapka i zainstalowanie systemu na czysto,bez zbędnego syfu który dodaje producent.Użyłem do tego płyty z systemem który miałem na stacjonarze.Poszukaj po znajomych może ktoś ma,z Asusa bym odradzał bo to będzie Recovery CD z całym syfem.

Dzięki za odpowiedź. Przebar w zasadzie mógłbym podejść do sklepu, ale za takie coś zapewne by mnie skasowali minimum 50 pln, a postawienie Windy raczej nie jest zajęciem wymagającym pomocy ekipy ze sklepu. Kwestia tylko czy CD z Vistą może byc zarówno z SP1 czy SP2.

Może być Vista z SP0, SP1 i SP2 (nawet z SP3 w przyszłości)

Możesz tez pobrać sobie obraz z neta i wypalić na płytę, tu masz oryginalne sumy kontrolne:

https://technet.microsoft.com/pl-pl/subscriptions/securedownloads/default(en-us).aspx

Albo pożycz og kogoś kto ma Visie w wersji OEM lub BOX, nie taką od innych laptopów.

Wersję OEM gdyż taka była dołączona z twoim notebookiem, BOX nie łyknie klucza z OEMa.

A teraz pytanie ode mnie mam to samo tylko z firmą lenovo czy oni przysyłają tą płytkę za darmo jak myślicie?

Tu nie ma o czym mysleć, tylko trzeba się skontaktować z Lenovo:

http://www.lenovo.com/contact/pl/pl/

niestety ale lenovo napisali mi :

"Witam

firma Lenovo nie dostarcza płyt recovery z systemami preinstalowanymi na komputerach, jeżeli partycja serwisowa lub wcześniej utworzone płyty recovery uległy uszkodzeniu należy się w takiej sytuacji zgłosić do autoryzowanego serwisu Lenovo w celu przywrócenia partycji na dysk komputera. Przywrócenie partycji Recovery na dysk jest usługą odpłatną."