{ position: fixed }, {CO_TO_JEST}

  1. W CSS jest opcja { position: fixed }, ale nie działa ona w IE. Czy jest jakiś zamiennik w JavaScript?

  2. Często patrząc w kod phpBB3 widzę takie coś: {JAKAS_NAZWA}. Co to jest?

  1. http://perfectionorvanity.com/2007/01/1 … -css-w-ie/
  1. jest to czysty CSS np.

    background-image: url(blablabla); background-position: fixed;

Utworzy to ,niezmienne tło" tzn nie będzie odczuwało skutków przewijania strony.

  1. Jest to jakaś zmienna wstawiana przez system. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale wiem, że jest np. stosowane na prostych systemach blogowych typu blog.pl oraz w innych CMSach.

W phpBB3 sam kod phpBB od części prezentacyjnej (wyglądu) jest oddzielony systemem szablonowania (katalogiem /styles). Tam, w templatkach stylu przechowywane są {KLUCZE} do których wartości znajdują się w kodzie (np. fraza “Strona główna forum”). Podczas gdy kod forum się wykonuje (otwierasz forum) kod wysyła do {KLUCZY} różne informacje, które będą wyświetlone na ekranie. Dzięki temu możemy mieć jedno forum, a 50 stylów do niego.

Tak ogólnikowo. :slight_smile:

kolega z góry bardzo dobrze wszystko wytłumaczył lecz może jeszcze by powiedział jak to zdefiniować bez phpbb :slight_smile:

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Mogę. Chodzi mi o to żebyś powiedział jak zdefiniować te klucze { } na jakieś domowej stronie bez systemu CMS.

Możesz użyć gotowych rozwiązań. Np. Open Power Template, Smarty itd.

Dzięki- wiki wszystko tłumaczy :smiley:

Wiki o Open Power Template