Poskręcany kabel w Sennheiser HD201, czym go wyprostować?

Dzień dobry,

jestem szczęśliwym posiadaczem HD201 od ponad 1,5roku, ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń co do słuchawek ale mam ogromny problem z kablem od nich.

Otóż, kabel się skręca i plącze, zwłaszcza przy samych słuchawkach, skręca się nawet gdy słuchawki są powieszone na stojaku i nie sposób go wyprostować. Próbowałem już nawet oklejać kabel taśmą, ale bez skutku, zawsze to samo.

Czy macie może jakiś sposób na wyprostowanie tego kabla? Czy istnieją może jakieś nakładki, rurki cokolwiek na kabel?

Pozdrawiam

Możesz spróbować lekko do poodkręcać na silę, ale możesz w ten sposób uszkodzić sam kabel więc nie polecam. Spróbuj rozciągnąć kabel i lekko wzdłuż niego rozgrzej zapalniczką, ale bez topienia samego kabla czyli w miarę szybko. Co do zakładek czy rurek, są np. koszulki termokurczliwe, które zakłada się na uszkodzony element kabla, możesz spróbować, ale wątpię by coś to dało.

nie nie nie, niczym nie owijaj i nic nie kombinuj opaskami itd. weź zwiń kabel na odcinku od wyjścia jack do rozgałęzienia i przekładaj to zwinięte przez to rozgałęzienie. tylko musisz patrzeć czy się jeszcze bardziej nie skręcają, jeśli tak to znaczy, że musisz przekładać w drugą stronę do momentu aż kable będą proste i Ci się ładne odwiną i nie będą się skręcać (na tym cienkim kabelku po całości idzie taki zgrzew, musisz patrzeć po nim aby był prosty na całej długości, od słuchawki do rozgałęzienia

@janiś już tego próbowałem i musiałbym robić tak codziennie, co przy trzy metrowym kablu jest czasochłonne. Wieczorem odkładam je na stojak a rano są poskręcane.

@Hurricane, bezpieczniej byłoby już w gorącej wodzie pomoczyć, a nawet we wrzątku prze kilka minut, niż zapalniczką smażyć. Zmiękczyłoby/rozprężyłoby to izolację kabla, ale nie stopiło, potem wywieszka do góry nogami, by słuchawki wisiały na kablu…

Ale to też zależy od rodzaju skręcania się kabla, bo jeśli z jego rozwidlenia robi się spirala, to lepiej już zdjąć jedną muszlę i wtedy poobracać tak zdjętą muszlą jak i resztą, w odpowiednim kierunku.