POST i dźwięk z głośniczka ukazuje się po 12 seku startu

Witam. Zamontowałem sobie drugi komputer (Specyfikacja w profilu Komp #2). Znajduje się w nim nowy zasilacz i nowa płyta główna , pozostałe rzeczy są używane.

Komputer się włącza i czarny ekran, dopiero po 12 sekundach pokazuje się POST i słychać piip z głośnika systemowego. Co powoduje to , że włącza się on tak późno? Resetowałem ustawienia BIOSU ale nic nie dało. Co może to powodować?

Też się spotkałem z takim problemem w kompie znajomego tylko że u niego trwa to aż 30 sekund.

Przeszukałem wszystkie możliwe ustawienia w biosie i nawet testowałem go karta diagnostyczną ale nie udało mi się dość co jest przyczyną.

Podejrzewam że problem może powodować badziewny zasilacz ale nie miałem możliwości sprawdzić na porządnym.

Mam markowy zasilacz , kupiony razem z płytą główną dzisiaj, Zasilacz to Aerocool Vp-450

Często przyczyną długiego włączania się komputera są niewłaściwe ustawienia w Biosie. U mnie też to się zdarzało. W moim przypadku nie mogłem dać ustawienia pamięci na Auto. Musiałem ręcznie ustawić częstotliwość i timingi zgodnie z spacyfikacją. Ale to może być każde inne złe ustawienie, np start kary graficznej (zamiast PCIe/AGP ustawienie może być z zintegrowanej).

Pierwsza ważna rzecz - instrukcja obsługi płyty głównej i kody BIOSu - tu znajdziesz odpowiedź.

Rozumiem, próbowałem także przez zintegrowaną grafikę, lecz nadal to samo. Co mam w takim razie zrobić?