Postęp żółtego paska na ekranie Huawei Mate 10 Lite


SS zrobiony dziś

Klatka z filmu nagranego 23 września 2021 roku.

Ten żółty pasek się powiększa / poszerza / ciemnieje, czy to tylko złudzenie? Ten fonik mam po mamie tak do zabaw z rożnymi aplikacjami i do nagrywania filmów na YT. Mi tam na tym specjalnie nie zależy -0 jak zżółknie do połowy, to trudno. Tak pytam tylko z ciekawości. Na Elektrodzie pisano mi, że to tylko kwestia estetyczna.

Wypalony ekran. Nic sie nie zdanie bedzie żółk dalej.

Tylko ten obszar, czy się poszerza? TFT LCD się wupala?? Mój brat ma monitor IPS z 2007 roku od NEC i nie ma pasków / plam.

Moim zdaniem to jakieś „przebarwienie” na szkle ekranu a nie wypalenie. Wypalenie na LCD objawia się zupełnie inaczej niż w OLED. W LCD traci się po prostu na jasności ekranu ponieważ diody led wypalają się i nie świecą już tak jasno.

W starych ekranach LCD żółte smugi na ekranie powodował klej pod wyświetlaczem i prawdopodobnie to bym zakładał tutaj w tym przypadku.

Ok, tylko czy to postępuje? Widać różnicę na zdjęciach ?
Telefon miał napuchnieta. baterie.

Oczywiście, że należy się spodziewać, że będzie to postępowało. Skoro w jednym miejscu klei potrafi się wylać i być widoczny to należy się spodziewać, że podobne „zacieki” powstaną w innym miejscu na ekranie a te które już są zaczną się powiększać.