Posypał się system plików w Windows 10 - pomocy!

Od początku.

Miałem do przegrania z laptopa na stacjonarkę kilka GB danych.

Po WiFi chciało to kopiować ponad 5 h, więc podpiąłem dysk z lapka pod stację :wink:

Dla pewności przeskanowałem AV i znalazł 3 niby nie groźne konie czy inne śledzenie.

Niestety po ponownym odpaleniu laptopa coś się posypało, zaczął się naprawiać itp.

Podłączyłem jeszcze raz pod stacjonarny z myślą, że naprawię błędy na dysku i będzie OK.

Nie wykrył błędów na dysku, fizycznych uszkodzeń również brak.

Wszelkie próby naprawy przy starcie nic nie dawały (niestety w 10 brak trybu awaryjnego przez F8 :frowning: )

Pobrałem najnowszą płytę z Win10 i odpaliłem.

Niestety nie pozwala na aktualizację ani nawet zachowanie plików użytkownika!

Mówi, że folder systemowy jest niepoprawny…

Generalnie system niby się uruchamia, ale jest bardzo niestabilny, brak ikonek eksploratora i innych na pasku na dole.

Przy próbie uruchomienia menadżera zadań wiesza okienko, nie działa meny start.

Można wejść na mój komputer ale jest również mocno niestabilny i czasem pomaga wyłącznie twardy reset!

Przewiduję format c: po skopiowaniu danych, ale może jeszcze coś podpowiecie?

Czy można jakoś przenieść cały profil użytkownika nie uruchamiając systemu?

Ctrl+c Ctrl+v

Jaki program czy polecenie tworzy kopię profilu?

Spróbuj uruchomić system i dopiero potem odpal instalacje Windows 10. Jest szansa, że dostaniesz opcje zachowania plików, a nawet programów. Nie wiem tylko czy to się uda w tak posypanym systemie.

Próbowałem odpalić instalkę spod systemu ale powiedział, że nie może zachować nawet plików użytkownika!

Chyba jednak zrobię format, bo boję się, że są jakieś błędy logiczne na partycji!

 

W tym wypadku również postawiłbym system na nowo.