Posyukuję kursu biblioteki Allegro

A więc tak jak w temacie poszukuję kursu biblioteki Allegro tylko najlepiej żeby po polsku był ponieważ z tych po angielsku nic nie kumam, i niech to nie będzie ten kurs: http://ddt.pl/kursy/?TutorialId=7 ponieważ mi jest to potrzebne aby napisać grę w której wędrowało by się po labiryncie ale problem jest w tym że tam nie ma napisanego do końca jak stworzyć grę ponieważ tam jest tylko podane jak stworzyć animowaną postać itd. a więc ten kurs się do tego nie nadaje. A nie wiem jak zrobić ścianki i żeby przez nie nie dało się przejść no i żeby się wygrzebać z labiryntu, jeśli znacie link do jakiegoś kursu albo wiecie jak to zrobić to napiszcie. Mam nadzieję że coś takiego jest możliwe w Allegro, ale chyba jest.

Zobacz tutaj.

Jest wyraźnie napisane że poszukuję kursu biblioteki Allegro a więc nie chodzi mi o aukcje internetowe

somekind zironizował…

Sposób pierwszy: weź do ręki klawiaturę, wejdź w Google, wpisz “kurs programowania gier” i wybierz pierwszy link. Przeczytaj i będziesz miał.

Sposób drugi: pomyśl i nie zadawaj takich pytań…

na gamedev.pl już zaglądałem nie raz ale tam nie ma kursu biblioteki Allegro. I mam też pytanie tylko się nie smiejcie a napiszcie jak się linkuje w Dev-C++ ? A i mam problem właśnie z biblioteką SDL otóż ja programowania uczę się tak: kopiuję kody źrudłowe, analizuję je no i kompiluje i tu pojawił się problem gdy chciałem zkompilować kod:

/* example1.c */

#include

#include

#undef main

int main()

{

if(SDL_Init(SDL_INIT_VIDEO)<0) {

printf(“Nie mozna zainicjalizowac SDL\n”);

return 1;

}

atexit(SDL_Quit);

return 0;

}

znajdujący się na http://www.gamedev.pl w kursie biblioteki SDL to podczas kompilacji (używam Dev-C++) wystęuje błąd tz. zaznacza mi 7 linię czyli if(SDL_Init(SDL_INIT_VIDEO)<0) { a właściwie skopiuję log kompilacji a więc:

\Dev-Cpp\sdl\main.c C:\Dev-Cpp\sdl\C SDL.h: No such file or directory.

C:\Dev-Cpp\sdl\main.c In function `main’:

7 C:\Dev-Cpp\sdl\main.c `SDL_INIT_VIDEO’ undeclared (first use in this function)

(Each undeclared identifier is reported only once

for each function it appears in.)

9 C:\Dev-Cpp\sdl\main.c `ldquo’ undeclared (first use in this function)

9 C:\Dev-Cpp\sdl\main.c syntax error before ‘;’ token

9 C:\Dev-Cpp\sdl\main.c `Nie’ undeclared (first use in this function)

9 C:\Dev-Cpp\sdl\main.c stray ‘’ in program

12 C:\Dev-Cpp\sdl\main.c `SDL_Quit’ undeclared (first use in this function)

(tworzę projekt biblioteki SDL to znaczy przy tworzeniu projektu wybieram: MultiMedia->SDL)

Człowieku naucz się pisać, czytać i poprawnej polszczyzny bo normalnie płakać się chce!

Programowanie gier to nie jest programowanie w Allegro! Allegro to tylko biblioteka graficzna, nic innego w niej nie zrobisz!

Jak ty chcesz coś umieć, jeśli nawet nie potrafisz zlinkować projektu w czymś takim jak Dev-C++, przecież to się (pół-)AUTOMATYCZNIE robi!

A ten problem z SDL’em to normalnie błąd w bibliotece jest chyba, zgłoś się do supportu SDL’a.

ehm… z tym linkowaniem to myślałem że to coś innego to sorry, bo chyba wiem o co w tym chodzi z tym linkowaniem.

mam nadzieję że nie ma błędów w pisaniu

Jak to mówią, “nadzieja matką głupich”…