Poszarpana czcionka w Windows 7

Witam, mam problem z poszarpaną czcionką mimo włączonego cleartype. Da się to jakoś poprawić ? Na ubuntu wszystkie czcionki są idealnie gładkie. Da się zrobić tak tutaj ?

http://desmond.imageshack.us/Himg193/scaled.php?server=193&filename=screen2en.png&res=landing

Nowe sterowniki?

Jeśli cleartype jest załączone, a nadal czcionka nie jest gładka, to znaczy, że rozdzielczość nie jest natywna dla monitora LCD (zakładam, że masz właśnie taki).

Rozdzielczość mam 1366x768(15 calowy ekran) - taka sama jak na ubuntu a tam czcionka jest idealnie gładka.

Prawy klik na “komputer” >- właściwości >- zaawansowane ustawienia systemu >- na zakładce “wydajność” klik na “ustawienia” >- w sekcji “efekty wizualne”

odptaszkuj >- “wygładź krawędzie czcionek ekranowych” >- zastosuj i OK.

Teraz to już w ogóle tragedia :frowning:

Dodane 13.08.2012 (Pn) 21:57

Mógłby ktoś wrzucić screena ze strony tvn24.pl/natemat.pl jak to u niego wygląda ?

podaj jaki masz monitor ? nazwa, model

Ekran w laptopie 15 cali rozdzielczość 1366x768, sterowników żądnych nie doinstalowywałem ale na win 7 było tak samo mimo najnowszych sterowników, cleartype mam włączone i testowałem różne jego ustawienia, żadnych toolabrów nie mam w Google chrome (w operze i firefoxie jest tak samo).

Przed chwilą zauważyłem dziwną rzecz a mianowicie po przybliżeniu tych poszarpanych czcionek, przy pewnej wielkości stają się wyraźne.