Poszarpany obraz filmu Full HD na YouTube

(jacko1998) #1

Oto zdjęcie filmu w Full HD w Chrome: [ZDJĘCIE]

A to sreen z Mozilli : [ZDJĘCIE]

Można to jakoś rozwiązać ? Lubie korzystać z Chrome i chciałbym się tego pozbyć.

(Indy) #2

Dobrze byłoby sprawdzić z jakiej wersji korzysta FF a jakiej Chrome i czy włączona jest akceleracja sprzętowa. Możliwe też że np. Chrome korzysta w odtwarzacza HTML5

Kliknij prawym klikiem na okno z filmem na YT i wyświetli się wersja Flasha. Wybierz z menu "Statystyki dla nerdów" to pojawi się info, czy działa akceleracja sprzętowa.

Jeśli obie przeglądarki korzystają z Flasha to można szybko włączyć w Chromie identycznego flasha co działa w FF (zamiast wbudowanego w chrome):

Wejdź w chrome://plugins załącz wyświetlanie szczegółów. Przy Adobe Flash Player powinny być 2 wtyczki. Wyłącz tą której adres kończy się na

PepperFlash\pepflashplayer.dll

(jacko1998) #3

Statystyki dla nerdow(gdzie ta akceleracja sprzętowa ?). No znalazłem tego flasha w chrome i jest tam napisane, że są 2 pliki, tyle że nie mam możliwości wyboru jednego z nich. Po wyłączeniu tego pluginu zero rezulatatu, więc chyba pozostaje mi włączyć tą akceleracje sprzętową(jeżeli jest wyłączona).

(Indy) #4

Screen, który umieściłeś to statystyki z playera HTML5. Czyli się wyjaśniło.

Nie wiem czy jest jakiś prostszy sposób na wymuszenie w Chrome, żeby YT używało Flasha, ale ja korzystam z dodatku YouTube Center

http://userscripts.org/scripts/show/114002

Jest tam instrukcja jak go zainstalować i skonfigurować

Bardzo fajny dodatek, także dla FF.