Poszerzenie zasięgu domowej sieci Wi-Fi

Taka sytuacja… w domu ostatnio przybyło kilka urządzeń korzystających z wi-fi no i uznałem, że przydałoby polepszyć pokrycie siecią bezprzewodową. Obecnie router zapewnia bezprzewodowy internet tylko w mojej jamie na parterze, w korytarzu obok i ledwo, ledwo w kuchni nade mną. Marzy mi się wi-fi w całym domu, a przynajmniej na całym piętrze    thumbsup.gif

 

Sęk w tym, że mój router, którego dostałem od ISP na czas trwania dwuletniej umowy (Zhone ZNID-GPON-2426-EU)  jest zablokowany - nijak nie można dostać się do konfiguratora, nawet zmienić głupiego hasła do sieci bezprzewodowej. Jest odgórnie ustawione na sztywno. Pomijam już fakt, że sam router zajeżdża chińskim dziadostwem - mocno się grzeje, a mimo dwóch antenek zasięg Wi-Fi jest wyraźnie słabszy niż chociażby w poprzednim TP Linku za 50zł.  No ale ja tu nie o tym.

 

Zastanawiam, czy ta blokada w czymś mi przeszkodzi. Jeśli zaś chodzi o samą rozbudowę to na oku mam ten extender:

To jest access point, czyli zawsze możesz go skonfigurować ręcznie przez przeglądarkę internetową.

A nie lepiej wymienić ten chiński model, na coś o większym zasięgu - mam tu na myśli 1 urządzenie pokroju 8960ND. Ewentualnie jak chcesz zwiększać zasięg sieci to możesz też dokupić Airlive G.Duo - który ma 2 anteny, możesz jednocześnie nadawać i odbierać.

Witam, ja stosuję coś takiego i jestem zadowolony, TP-LINK TL-WA854RE, dodam, że już zamontowałe parędziesiąt szt i niema problemu z zasięgiem w domach jednorodzinnych z regóły nieda sie obsiać sygnałem całego domku jednym AP

Ja stosowałem 8960ND w przypadku Neo, oraz 1043ND w przypadku innego operatora i objęło zasięgiem cały dom jednorodzinny :wink:

No tak, ale tu trzeba się dogadać z dostawcą, który by go prawdopodobnie znów zablokował nie podając hasła.

Niestety testowałem obydwa urządzenia nie są wstanie obsiać sygnałem całego budynku, no chyba, że jakiś mały domek