Poszukiwana instalka windows XP HE x86

Cześć wam! Robię format komputera pewnej osoby. Ma ona naklejkę na pc z kluczem, ale nie posiada płyty z Windows. Szukam na necie tego obrazu a jak coś znajduję to nie chcę się zbootować płyta DVD po nagraniu. Nwm już gdzie mam szukać. Zastanawiałem się czy nie powiedzieć tej osobie by kupiła w necie płytę, ale mowa była, że zrobię jej to wszystko GRATIS. Znajomi nie mają takiej płyty. W razie czego, jeśli trzeba zrobię zdjęcie tej naklejki i wam pokażę (oczywiście w jakichś sposób zasłonię klucz, dla ciekawskich)

Musisz sprecyzować. Czy chodzi o XP HE, XP HE 2002, SP1, SP2, SP3, PL, OEM.

Widzę aktualny nośnik za 30 zł na allegro WINDOWS XP HOME NOŚNIK CD SP2 OEM, wersja 2002. Ale nie ma co zgadywać. Na COA był nr produktu i można było szukać.

Nie licz na ciekawskich. Zakrywanie klucza, to podstawa. Sam się staraj. Koledzy mogą znaleźć to, co Ty możesz znaleźć, chyba, że ktoś grzecznościowo udostępni Ci zawartość nośnika.

Ludzie, a jakie to ma znaczenie. Jeżeli masz serial i naklejkę od XP HE to weź nośnik najlepiej z XP Sp 3 i zainstaluj.

Pożycz sobie płytę od kogoś.

Oryginalny oraz ISO nazywa się:

Windows XP Home with Service Pack 3 (x86) - CD (Polish)

575 MB

File Name: pl_windows_xp_home_with_service_pack_3_x86_cd_x14-92424.iso

Dzięki wszystkim, znalazłem już kolegę, który ma płytę :smiley:

Na zakończenie (dla ewentualnych osób, które natkną się na ten wątek w przyszłości) dodam, że obraz ISO wskazany przez Miami jest bezużyteczny w przypadku opisanym przez adi0922.

Obraz ISO wskazany przez Miami to obraz wersji BOX, tymczasem adi0922 pisze o posiadaniu licencji na wersję OEM (świadczy o tym fragment “Ma ona naklejkę na pc z kluczem” w poście otwierającym wątek).

W systemach operacyjnych Windows XP HOME klucze OEM nie pasują do instalatorów w wersji BOX. Być może już mało kto o tym pamięta lub nawet nigdy nie był tego świadom.

 

Jedynym działającym sposobem rozwiązania problemu opisanego przez autora wątku jest wypożyczenie oryginalnego nośnika Windows XP Home OEM