Poszukiwana lekka przegladarka podobna do FF

Witam, poszukuje przeglądarki internetowej podobnej z funkcjami i wyglądem do Firefoxa z tego względu ze Firefox jest strasznie zasobo i pamięcio żerny, i mój leciwy sprzęt strasznie to odczuwa, nie da się korzystać muli strasznie :slight_smile:

 

Otwarte 7 kart i Firefox pobiera 607 220 K

 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Pale-Moon,Program,Windows,25432.html ale nie dla Windows’a XP!

Właśnie planuje przerzucić się na XP’ka i na niego coś chciałem :slight_smile:

Cześć

Przechodzenia na XP, zwłaszcza że Microsoft XP pozostawił bez wsparcia, nie jest dobrym pomysłem. Może jakiś Linux skoro do przeglądania internetu? Może niezbyt szeroki wybór przeglądarek, no ale zawsze coś dla siebie znajdziesz.

Tak ale mam windowsa 7 na mocnym ale starym sprzęcie bo to DDR1 i zamula strasznie :) 

Możesz się nachodzić. Firefox z ublockiem -16 kart bierze połowę Twoich 8. Mam XP na pc. http://prntscr.com/6etkjn

Można ustawić Firefoxa bardzo oszczędnie. Na win7 laptop - jest tak samo. http://prntscr.com/6etqs1

 

W opcjach zaawansowane, ogólne, odznacz akcelerację sprzętową, a w zakładce Aktualizacja, zaznacz - Nie sprawdzaj dostępności aktualizacji i odznacz aktualizacje wyszukiwarki. Z systemu odinstaluj maintenance service. No i będzie Firefox hulał lekko i szybko. Najwyżej kiedyś sam pobierzesz i zaktualizujesz sobie nowszą wersję FF pamiętając, by w kreatorze instalacji odznaczyć zainstalowanie usługi utrzymania.

 

Instalując w systemie adfender, koniecznie przy zamkniętym Firefoxie, to Firefox będzie pobierał jakieś 230MB RAMu na 8 otwartych kart. Jedna zajmie jakieś 155MB.

 

Najlżejszy to slim browser. Najszybsze pobieranie plików, nawet ma windows update.

Light Firefox:

http://www.dobreprogramy.pl/Light-Firefox,Program,Windows,56667.html

 

Spolszczenie:

http://www.dobreprogramy.pl/Light-Firefox,Program,Windows,56673.html

W Moim przypadku Light FireFox nie odbiegał zbytnio od swojego pierwowzoru pod kątem pobieranej pamięci operacyjnej. Musiałem kombinować z profilami, ale mimo wszystko szału nie było. Na sprzęt nie narzekam, więc cel był wyłącznie zapoznawczy. ;) Warto pamiętać, że wtyczki także mają spory wpływ na działanie całej aplikacji.

 

Od siebie, w takim wypadku poleciłbym MxNitro.

 

http://usa.maxthon.com/nitro/

 

lub wersję beta (na dobreprogramy.pl jest nieaktualna), stąd:

 

http://forum.maxthon.com/thread-14536-1-1.html

 

Należy pamiętać, że to przeglądarka naprawdę wykastrowana z wielu funkcji (coś kosztem czegoś) zaś w Internecie przewijają się podzielone opinie na temat wsparcia dla systemu Windows XP. Spróbować nie zaszkodzi!

dziękuje za wszystkie odpowiedzi, spróbuje z tą odchudzoną mozillą którą podrzucił Kris-is :wink:

 

Jestem zmuszony przeinstalować na XP z tego względu że tragicznie chodzi na tym zestawie Windows 7

 

Płyta: AsRock P4V88+

Ram: 3 GB (zainstalowane 4. bios widzi 4 a system 3, z tego względu że procek 32bitowy)

Procesor: Intel Pentium 4 Prescott 3,2 GHz 3200/1M/800

Karta : Geforce 6200 GS

 

Cały ten zestaw to DDR1, i zamula strasznie szczególnie podczas korzystania z Internetu na FF, podczas ładowania strony .

Cześć

Tylko dlaczego pakować się w kłopoty (Windows XP) a nie używać Linuxa? Linux nie gryzie, może na początek nie Ubuntu ale Mint. Nie mówię o kimś kto ma XP preinstalowany, ale zamiana Windowsa 7 na Win XP to nie jest dobry pomysł.

Dlaczego uważasz że XP to kłopoty ? Pół społeczeństwa pracuje na tym systemie,prócz tego większość bankomatów,  sam na nim pracowałem a to że skończyła się 8 kwietnia 2014 wsparcie techniczne, to nie problem. Wyłączam automatyczne aktualizacje, instaluje program antywirusowy i tyle. Linux może dobry pomysł, ale nie tylko ja korzystam z tego kompa, tata przede wszystkim który nie połapie się na linuxie :slight_smile:

Dlatego że jest to system, jak napisałeś, nie ma już wsparcia technicznego, nie wszystkie programy będą z biegiem czasu działały. A na takim Linuxie Mint połapię się o co chodzi każdy, bo jest to system dla początkujących. Nawet taki windowsowo-podobny a do wygodnej pracy jest każdy program

Tak, ale nie nastąpi to aż tak szybko :slight_smile: zresztą do tego czasu kupię już coś konkretniejszego .

Panowie wracam do tematu, wersja Light Firefox faktycznie wcale nie pobiera mniej pamięci, 7 kart otwartych 205 500K czesze i przy tym strasznie się tnie :slight_smile:

Midori

za pare złoty mozna dokupić pamięć ram

 

Wszystko ładnie pięknie tylko mam Pentiuma 4 który jest 32 bitowy i nie obsłuży mi więcej niż 3 GB .

 

Mam zainstalowane 4 GB, bios tyle widzi a system 3GB widzi . Próba instalacji windowsa 64bitowego zakończyła się błędem i komunikatem że mój procesor nie jest 64 bitowy.

4GB ram system i przeglądarka na pewno się mieści problemem nie jest ram, tylko stary i słaby sprzęt, spróbuj midori, opery i light firefox ale cudów nie oczekuj, najlepsza rada to nowy sprzęt

 

System 32-bit obsłuży maks. do 4GB pamięci RAM. Dalsze ograniczenia pojawiają się w zależności od tego, ile pamięci ma Twoja karta graficzna, dlatego w “ostateczności” system zobaczy mniej niż 4GB.

 

Niemniej jednak taka pamięć na przeglądarkę w zupełności wystarcza. Bądźmy szczerzy - i tak jej nie wykorzystasz wyłącznie na jeden program. Twój sprzęt po prostu jest już dość stary i wymaga modernizacji. 

 

Próbowałeś MxNitro? Nie dam głowy, czy działa na XP dlatego pytam.

 

W ostateczności - nie katuj już tego sprzętu i wrzuć mu jakąś lekką dystrybucję Linuksa.

Próbowałem zainstalować XP’ka ale po przejściu etapu partycjonowania i skopiowaniu plików, no i wreszcie uruchomieniu wywala blue screena :)