Poszukiwania drukarki do rzadkiego użytku i z możliwością nabijania tuszy

Witam. Szukam drukarki jak w temacie. Chcę sam uzupełniać tusze. Robię to w Epsonie CX3650, lecz na niej we wszystkie cartridge nabijam czarny (co obecnie uniemożliwia mi druk kolorowy, ale jest konieczne). Potrzebuję drukarki kolorowej, która jednak nie wymaga kolorowego atramentu do wydruku monochromatycznego. Wydruki kolorowe robię zbyt rzadko, aby nieustannie uzupełniać tusze. Znalazłem HP Deskjet 5525 - łatwe nabijanie cartridge, ale nie wiem co z wydrukiem bez uzupełniania wszystkich cartridge’ów (czy jak tam się odmienia :D)…

HP Deskjet 5525 nie jest dobrym modelem do samodzielnego uzupełniania kartridży. Jak już to starsze hp. na tusze 21/22 i 56/57 - bez kłopotliwych chipów, można drukować bez koloru, łatwe uzupełnianie tuszem.

Masz może jakieś konkretne propozycje? Chodzi o drukarki w których będę mógł wyciągnąć kolorowy tusz i bez problemu drukować.

Napisałem o nowszej drukarce, bo przeczytałem na jakimś forum, że w jej przypadku resst ca rtridge’a jest prosty. Nie jest droga, opinie ma dobre i parametry także są przyzwoite.

Modele w stylu hp f380 -tusze 21, 22 czy hp 1315 - pojemniejsze tusze 56, 57. Z tymi nie ma kłopotu z nabijaniem tuszu. Sam mam dwa F380 i ok. litra tuszu do uzupełnień. Można bez problemu drukować bez koloru, jedynie funkcja ksera wtedy nie działa, ponieważ wyświetla sie błąd tuszu na wyświetlaczu.

Nowszych modeli nie znam poza modelem 3525 na tusze 655 ( oryginał 30 zł). Z tym że tam samodzielne nabijanie jest praktycznie niemożliwe.

Co do tego twojego modelu to poczytaj opinie użytkowników jak się sprawdzają, być może też jest okej.

Okey. Dzięki za pomoc

A zastanów się czy nie warto by było lasera sobie kupić??

 

jeżeli to ma być sporadyczne drukowane

Mam chyba jeszcze pół litra atramentu, więc drukowanie dla mnie jest jak do tej pory darmowe i chciałbym, żeby tak zostało. Potrzebuję po prostu drugiego urządzenia, bo obecne chcę przenieść do biura i korzystać jako drukarkę/ksero do faktur :slight_smile:

Z tego co kojarzę to w http://www.x-kom.pl/p/166666-urzadzenie-wiel-atramentowe-brother-dcp-j132w-wi-fi.html

da się bez problemu dolewać tusz. Dotego jest z WiFi

wiem że jeszcze w Epsonach była możliwość (zaklejało się tylko czujnik optyczny taśmą i cały czas widziała że jest pełny) ale już nie pamietam w jakim modelu

Co do brothera - kolory dobrej jakości da się kupić spokojnie za 10 zł

Ten brother pójdzie tylko z czarnym tuszem? Jeśli tak, to jest mój przyszły zakup :slight_smile: