Poszukiwania osoby

(Spider103) #1

Siemka. Nie bardzo wiedziałem w jakiej kategorii umieścić ten temat tak więc proszę o wyrozumiałość. Ok do rzeczy. Sprawa wygląda następująco:

Od dłuższego czasu piszę i rozmawiam przez telefon z pewną osobą…no i teraz powiem w czym mam problem. Otóż posiadam jej numer telefonu (ORANGE) jednak za nic ta osoba nie chce mi się pokazać, mam wrażenie że jestem oszukiwany, dlatego Chciałbym po numerze telefonu w jakiś sposób dowiedzieć się Imię i Nazwisko tej osoby oraz wiek…Czy jest taka możliwość? Podawajcie wszelkie możliwe pomysły. Jestem tak zdesperowany że zdolny jestem w ostateczności nawet wynająć detektywa…ale chciałbym wiedzieć czy nie można dowiedzieć się Tych danych w inny sposób?..od razu dopiszę że nie mam zamiaru wtajemniczać w to POLICJI.

Jeszcze coś…załóżmy że wszystko co pisze ta osoba o sobie jest KŁAMSTWEM…prawdą jest tylko jej numer telefonu…

PS. Proszę o odpowiedzi na temat. Pozdrawiam.

(pocolog) #2

Istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych więc nie uzyskasz takich danych legalnie, a nielegalnie to nie będziesz musiał wtajemniczać policji, bo wtajemniczyć ją w to może tamta osoba :smiley:

(lordjahu) #3

Legalnie nie ma. @pocolog wspomniał o ochronie danych osobowych, więc nie radzę wychylać się poza to. Poza tym jeśli nawet zdecydujesz się na detektywa, musisz liczyć się z tym że ta osoba może Cię oskarżyć o naruszanie jej anonimowości.

(bachus) #4

Wiem, że to nie odpowiedź na Twoje pytanie, ale jednak - zanim zaczniesz szukać tej osoby poszukaj problemu w sobie. Może jakaś kolejna akcja w stylu: “jestem żołnierzem na tajnej misji w Afganistanie, teraz mam tajną misję, chętnie bym przyjechała/przyjechał ale teraz nie mam pieniędzy, ale niedługo dostanę wielke odszkodowanie za postrzał na polu walki”?

(lordjahu) #5

Albo : Jestem laską co dla jaj podała numer na czacie Onetu, a Ten wymusza wizytę. Ja mam dopiero 8 lat, ale chcę się jeszcze z nim pobawić :slight_smile:

(Spider103) #6

A niech to, czyli nie wygląda to za dobrze :frowning: no więc co byście mi radzili? Bardzo zależy mi no rozszyfrowaniu tej osoby.

(lordjahu) #7

Napisz do niej wyjaśniając sytuację, poszukaj na własną rękę numer telefonu w internecie (o ile rzecz jasna podała ona takie dane publicznie) lub daj sobie spokój. Jak zaczniesz działać na własną rękę, łamiąc reguły prawa, może Cię spotkać sroga kara.

(Radek68) #8

Najprostsze rozwiązania są najlepsze: w trakcie rozmowy powiedz, że taka sytuacja ci nie pasuje, powiedz czego oczekujesz i się tego trzymaj. Myślę, że to najlepsze. :slight_smile: