Poszukiwania osoby

Siemka. Nie bardzo wiedziałem w jakiej kategorii umieścić ten temat tak więc proszę o wyrozumiałość. Ok do rzeczy. Sprawa wygląda następująco:

Od dłuższego czasu piszę i rozmawiam przez telefon z pewną osobą…no i teraz powiem w czym mam problem. Otóż posiadam jej numer telefonu (ORANGE) jednak za nic ta osoba nie chce mi się pokazać, mam wrażenie że jestem oszukiwany, dlatego Chciałbym po numerze telefonu w jakiś sposób dowiedzieć się Imię i Nazwisko tej osoby oraz wiek…Czy jest taka możliwość? Podawajcie wszelkie możliwe pomysły. Jestem tak zdesperowany że zdolny jestem w ostateczności nawet wynająć detektywa…ale chciałbym wiedzieć czy nie można dowiedzieć się Tych danych w inny sposób?..od razu dopiszę że nie mam zamiaru wtajemniczać w to POLICJI.

Jeszcze coś…załóżmy że wszystko co pisze ta osoba o sobie jest KŁAMSTWEM…prawdą jest tylko jej numer telefonu…

PS. Proszę o odpowiedzi na temat. Pozdrawiam.

Istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych więc nie uzyskasz takich danych legalnie, a nielegalnie to nie będziesz musiał wtajemniczać policji, bo wtajemniczyć ją w to może tamta osoba :smiley:

Legalnie nie ma. @anon741072 wspomniał o ochronie danych osobowych, więc nie radzę wychylać się poza to. Poza tym jeśli nawet zdecydujesz się na detektywa, musisz liczyć się z tym że ta osoba może Cię oskarżyć o naruszanie jej anonimowości.

Wiem, że to nie odpowiedź na Twoje pytanie, ale jednak - zanim zaczniesz szukać tej osoby poszukaj problemu w sobie. Może jakaś kolejna akcja w stylu: “jestem żołnierzem na tajnej misji w Afganistanie, teraz mam tajną misję, chętnie bym przyjechała/przyjechał ale teraz nie mam pieniędzy, ale niedługo dostanę wielke odszkodowanie za postrzał na polu walki”?

Albo : Jestem laską co dla jaj podała numer na czacie Onetu, a Ten wymusza wizytę. Ja mam dopiero 8 lat, ale chcę się jeszcze z nim pobawić :slight_smile:

A niech to, czyli nie wygląda to za dobrze :frowning: no więc co byście mi radzili? Bardzo zależy mi no rozszyfrowaniu tej osoby.

Napisz do niej wyjaśniając sytuację, poszukaj na własną rękę numer telefonu w internecie (o ile rzecz jasna podała ona takie dane publicznie) lub daj sobie spokój. Jak zaczniesz działać na własną rękę, łamiąc reguły prawa, może Cię spotkać sroga kara.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze: w trakcie rozmowy powiedz, że taka sytuacja ci nie pasuje, powiedz czego oczekujesz i się tego trzymaj. Myślę, że to najlepsze. :slight_smile:

1 polubienie