Poszukiwania programu umożliwiającego przesyłanie komunikatów poszczególnym osobom

Dzień dobry,
Czy miał ktoś może do czynienia z jakąś aplikacją umożliwiająca wysyłanie jednostronnych komunikatów do grup ludzi?
Ważne jest dla mnie by nie udostępniać tym ludziom swojego numeru telefonu a jednocześnie bym mógł wybrać listę osób do których trafi informacja. Dużym ułatwieniem byłaby dla mnie możliwość przekazywania tych powiadomień wcześniej określonym grupom odbiorców jak i poszczególnym osobom.
W dużym skrócie chodzi o informowanie rodziców o zmianie godzin lub dni korepetycji ich dzieci, lub ewentualne zwrócenie ich uwagi w sytuacji, gdy nie reagują na inne próby kontaktu. Myślałem o czymś typu librus, ale on kosztuje… dużo, a innej aplikacji umożliwiającej darmowo podobną funkcjonalność nie znalazłem.

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły związane z tematem :slight_smile:

Moim zdaniem aplikacja się nie sprawdzi, bo część rodziców nie zainstaluje albo nie będzie jej włączać. SMSy są pewniejszym medium. Możesz poszukać jakiejś bramki SMS albo rozwiązań dla SMS marketingu. Ostatecznie zawsze możesz kupić prepaid SMS i wsadzić kartę do modemu, a do wiadomości dopisywać coś w stylu “wiadomość automatyczna” żeby nie próbowali oddzwaniać.

Albo poprzez e-mail ze skrzynki pocztowej skonfigurowanej jako “no-reply”.
Poza tym możesz ustawić tam potwierdzenie odczytania.
Za granicą to właśnie e-mail często jest wykorzystywany do obwieszczenia informacji rodzicom. W przypadku aplikacji zawsze Ci się ktoś trafi, który nie zainstaluje, “bo nie”.

Jest to jakieś rozwiązanie. Poczytam trochę o tych SMSach marketingowych, bo możne się to sprawdzić.
Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Wydaje mi się, że prędzej by zainstalowali jakąś aplikację by dawała im te powiadomienia niż podpinali swojego maila do “Poczty” w telefonie. No a niestety mało kto udostępnił maila z gmaila co znacznie ułatwiło by sprawę :confused:
Ale dzięki za odpowiedź :slight_smile: