Poszukiwania sterownika SATA Dla dysku Fujitsu mhy2120bh

Mam problem. Uruchamiam instalator windows 7 i pokazuje że nie ma dysków A dysk jest wsadzony dlatego szukam sterownika żeby windows odczytał dysk
Laptop to:HP Compaq 6710b

Ten dysk ma ponad 10 lat, typ SATA 1 - jesteś pewny, że jest sprawny? Windows 7 ma już wbudowane sterowniki do niego.

Intel Matrix Storage Manager ze strony producenta nie działa?

Już pobieram i sprawdzam

Niestety nie działa. Znalazło sterownik z pendrive instaluje go i nadal nie ma dysku widocznego

Kupiłem go kilka dni temu

Gwoli ścisłości, sterownik nie jest do dysku, tylko do kontrolera SATA na płycie głównej. Najlepsze, co można zrobić, to przerobić płytę instalacyjną integrując z nią sterowniki chipsetu i SATA (trybu tekstowego).

a jakim programem mam przerobić iso windows 7?

Ten dysk powinien zostać wykryty przez instalator automatycznie to jest starutki dysk. W ogóle go BIOS widzi? bo ja obstawiam że jest padnięty. A to dlatego, że nie mogłeś go kupić nowego - to na pewno używka, która w swoim życiu wiele już przeszła. A jeżeli był nowy i zapakowany to leżał ponad przynajmniej 7 lat na magazynie.

kupiłem go używanego na olx

Więc najpierw sprawdź czy go komputer wykrywa w BIOSie. Sterowniki do niego nie są potrzebne.

nie wykrywa

No to w sumie masz właściwie rozwiązanie. (jeżeli go poprawnie podpiąłeś, ale w laptopie raczej trudno o nieprawidłowe podpięcie dysku) dla pewności sprawdź w innym laptopie lub po prostu od razu zgłoś problem sprzedawcy i go zwróć.

niestety mam tylko tego laptopa

Więc oddaj go od razu bez zbędnych zabaw i kup podobny ale w normalnym sklepie. Za nowy dysk 120GB HDD 5400/obr nie zapłacisz majątku do 150 zł powinieneś coś z gwarancją znaleźć.

okej oddam go

Za 150 zł to już SSD kupisz 256 GB. A jak masz ciśnienie i nie masz kasy, to odezwij sie na priv. Mam w szufladzie jedna 320GB 100% działającą za 50 zł oddam, i drugą 750 GB, (ale muszę sprawdzić) leniwy jestem :slight_smile:

320GB za 50 zł to lekka przesada. Za 50 zł kupisz 500 GB spokojnie a za 70-80 u handlarzy złomem poleasingowym z opisem, że nowy ale nie będzie nowy. Jak jesteś z lublina to dam ci za darmo 320GB HDD do laptopa.