Poszukiwanie obrazu ISO Windows 7 Ultimate 64 bit

Witam. Nie tak dawno odnalazłem pudełko po Windows 7 edycji Ultimate. Klucz produktu oczywiście, i płytka. Była to wersja 64-bitowa. Była, ponieważ płytka jest super porysowana, ponieważ zakupiłem ją wraz z wydaniem Windows 7 w Polsce. Płytka po włożeniu do napędu nie działa. Próbuję ostatnio przeszukać internet, żeby znaleźć plik ISO tejże wersji systemu. Niestety, pomimo szczerych chęci, nie udało się. Albo nie miały sterowników np. CD, albo strona Microsoftu powiedziała, że posiadam nie prawidłowy klucz (co jest dosyć zaskakujące, ponieważ system był w 100% orginalny, zakupiony w renomowanym sklepie komputerowym). Aktualnie pracuję nad takim zestawem komputerowym, na którym dało by się odpalić jakieś stare gry czy coś w ten deseń. Windows 7 jest moim wyborem, ponieważ spędziłem z nim naprawdę wiele dobrych lat, a nostalgia jak to nostalgia musiała wcześniej czy później po mnie sięgnąć. Liczę na waszą pomoc :slight_smile:

Możesz oddać płytę do regeneracji:

albo:
https://download.microsoft.com/download/5/1/9/5195A765-3A41-4A72-87D8-200D897CBE21/7601.24214.180801-1700.win7sp1_ldr_escrow_CLIENT_ULTIMATE_x64FRE_en-us.iso

Wersja angielska

Pobierasz pakiet językowy polski i gra.

Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. W jakiej wersji językowej będę musiał wgrywać updaty, niezbędne do korzystania z takowego komputera po wgraniu spolszczenia? Wersja Angielska czy Polska?

Wgrają się same, takie jak powinny być przez Windows Update.

Celem kontroli co zaproponuje WU (niechciane aktualizacje) zapraszam do pobrania mojego skryptu UUAWU z innego forum
https://winclub.pl/topic/5317-windows-781-skrypt-usuwanie-i-ukrywanie-aktualizacji-windows-update/#entry68959

A pobierz sobie maluśki program UnstopCpy_5_2_Win2K_UP - obsługuje do windows 8 - tak pisze producent: https://www.dobreprogramy.pl/Unstoppable-Copier,Program,Windows,13084.html

Ustaw mu z 4 razy przebieg i ustaw źródło na napęd. Utwórz folder grze na dysku z nazwą systemu - do niego ustaw kopiowanie.
Jest jeszcze isobuster do porysowanych płyt. Instalujesz - po uruchomieniu programu klikasz w darmową wersję podstawową i masz. Będzie działać kopiowanie. https://www.dobreprogramy.pl/IsoBuster,Program,Windows,12956.html

Dopiero, gdy nie uda się - poszukasz w necie, a żeby płacić jeszcze? To przegięcie.

Dziękuję za pomoc. Myślę, że sobie poradzę :slight_smile:

Płaciłem lokalnie za naprawę płyty z Windows XP Pro - 10 PLN - to było kilka(naście) lat temu gdzie królował XP.
Czy to tak dużo ?
Płyta jak nowa
Usługa wykonana w wypożyczalni DVD :slight_smile:

1 polubienie

No patrz- u mnie kilkanaście lat temu kupiony windows XP - taka koperta z płytą i do dzisiaj działa, nawet nie chciała się porysować. Tak samo pudełkowy office na trzy stanowiska. w wyśmienitym stanie.
Robiłem sobie kopie zapasowe systemu na dysk komputera. Windows 7 w 2010 roku też robiłem kopię.
Ale masz rację. W Anglii ponoć informatycy żyją z instalowania firefoxa. Ja mam kilkaset metrów od naprawy komputerów i laptopów - też proponują min odzyskanie. Dodałem od nich optiplexa 780 z win 7 x64 za 300 zł i półroczną gwarancją.
Zaproponowane Twoje rozwiązanie, to proste - zapłacić mało, wysłać, poczekać niecałe 2 tygodnie i cieszyć się płytą. A są ważne sprawy na płytach, więc zachowam w pamięci taką możliwość.
Pozdrawiam
Bogdan

Nie każe mu wysyłać do Warszawy, oferta z Allegro podana jako przykład, może poszukać lokalnie.
Z tego co wiem wypożyczalnie płyt robiły/robią takie rzeczy

Jak myśląc sobie, mam do was pewne pytanie. Co jeżeli odnajdę na pliku ISO Win 7 wersji angielskiej te całe sterowniki, wgram je na wersję Polską i włączę płytę? Zadziała czy raczej nie? Czy są to osobne pliki czy są one zawarte we jakiś innych plikach? Dość ciekawy myślę wątek

Tak opcja nie zadziała.

A dało by się pobrać z internetu jakąś paczkę z takowym sterownikami?

Jakimi sterownikami ?

Jak koparki nie straszne to zobacz czy się ostał w:

To jest link z tego programu, a pobierany z serwera M$ :wink:

A niby one pod innym IP / zestawem cookies MS padały po sekundzie (nie warto było wyciągać je z ramki Internet Explorera).

Pamiętam ten program
kiedyś dało się ściągnąć Polską wersję Win 7, ale po tam jakiejś awarii czy coś można tylko w języku Angielskim. A szkoda :frowning:

1 polubienie