Poszukiwanie Smartfonu

Witam . Prosiłbym o pomoc w poszukiwaniu telefonu (smartfonu) . Głównie chodzi mi bardziej o takie znane firmy . Ekran 5 cali . Cena którą chcę przeznaczyć to 350 zł . Z góry dziękuje za odpowiedzi :) 

 

W tej cenie najrozsądniejsza wydaje się tylko Motorola Moto G2 5 cali.

Nie tnie sie itp ? 

 

W tych pieniądzach to najmniejsze zło. Czysty Android + znośne bebechy, da się z nią wytrzymać. 

No raczej nie da się z nią wytrzymać. Nie ma sensu proponować sprzętu z Androidem i 1 GB RAM.

 

W tej cenie może warto pomyśleć o Microsoft Lumia? Tam pamięć nie ma takiego znaczenia i system na pewno będzie chodził sprawniej. Jeśli ma być Android, to szukamy dalej, ale jeśli ma działaś płynnie, to pewnie trzeba by było pomyśleć o sprzęcie używanym.

A jaki jest sens proponować telefon bez przyszłości, na którym mało co da się zrobić?

Miałeś czystego Androida i 1GB RAM? Ja miałem, cudów nie ma, ale chodzi niebo lepiej niż soft z nakładką. 

Poza tym, Lumie na Windowsie 10 to dopiero potrafią przyciąć. 

Przede wszystkim nie można powiedzieć w tej chwili, że mało co da się na nim zrobić. Microsoft Lumia zapewnia niemal tyle, ile telefon z Androidem. Miałem po kilka telefonów z tymi systemami, więc mam porównanie. Na obu da się: zadzwonić, napisać SMSa, poprowadzić rozmowę wideo, prowadzić rozmowy za pomocą najpopularniejszych komunikatorów, korzystać z najpopularniejszych aplikacji, odtwarzać muzykę i filmy. Pytanie więc do autora tematu o jego wymagania, o to, w jaki sposób korzysta z telefonu. Bo może się okazać, że telefon od Microsoftu w zupełności mu wystarczy. Miałem Windows 10 Mobile i jakoś problemów nie zauważyłem. System ani razu mi nie przymulił, nie było problemów z aktualizacjami, nie brakowało mi aplikacji.

 

Mam obecnie sprzęt z czystym Androidem i 1 GB RAM i momentami jest słabo. Nie polecam. Obecnie zwykła aktualizacja za każdym razem psuje mi system bez możliwości przywrócenia. Jedyną opcją jest instalacja ROMu. Nie każdy jest w stanie sobie z czymś takim poradzić.

Nie wiem czy Motorola G2 to dobre rozwiązanie, 8 GB ROM to jest porażka, już przy niewielkiej ilości aplikacji będzie Ci “krzyczał” telefon, że jest mało miejsca bo z tego ok połowę zajmuje system…

Czemu upierasz się na znanych markach? Lepiej kupić coś, co jest mniej znane i w tym wypadku płacisz za sprzęt a nie markę

Zobacz sobie w sferisie Cubota Note S 16GB/2GB i tu już można mówić o przyzwoitym działaniu telefonu, w testach wypada on też całkiem przyzwoicie jak na tę półkę cenową.

Zgadzam się z przedmówcą. Może nie w pełni, bo przykładów telefonów mniej znanych marek można by było podać więcej, ale warto rozważyć proponowaną wyżej opcję.

 

Upieranie się przy bardziej znanych markach to zawsze rezygnacja z czegoś, w tym wypadku z wydajności.

 

Jeśli zdecydujesz się na coś mniej markowego, to warto też wpisać w wyszukiwarce nazwę danego urządzenia i znaleźć recenzje, opinie. To znacznie pomaga przy ostatecznej decyzji. Często użytkownicy wytykają mankamenty, które mogą zaważyć na tej decyzji.