Poszukiwanie telefonu do 1500 zł

Witam

Zamieniam swoją leciwą Xperię M

Poszukuję :

  • do 5,5 cala 

  • 4 rdzenie procesor

  • minimum 2 Gb Ram

  • pamięć wbudowana minimum 8-16 Gb

  • bezproblemowe przenoszenie gier i aplikacji na kartę sd bez roota

 

z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Samsung NOTE 3.

Przenoszenie aplikacji nie jest funkcją telefonu a wersją androida.

A która wersja androida to zapewnia ?

Android 5. Wersja 4.4 skutecznie ograniczała przerzucanie aplikacji. Co prawda, część daje się przerzucić a część nie i nie do końca wiem dlaczego.

Ale np Xperia M4 ma Androida 5 a przy testach pisali ze nie da się przerzucić na sd tylko do pamięci wewnetrznej

Bo to jest tak, że mieli uwolnić pamięć SD całą do przerzucania i w sumie uwolnili ale nie do końca.

Mając Note3 z 32GB pamięci + przerzucanie większości na SD - nie ma problemu.

 

Do niedawna używałem właśnie Note3 (1,5 roku), telefon klasa sama w sobie. Sprzedałem kilka dni temu i kupiłem S5. Jednak gabaryt (nosze telefon w kieszeni spodni) mnie przerósł. Szkoda go było, bo stan idealny, ale jednak musiałem mieć mniejszy. W S5 potestuje aplikacje do przerzucania, bo nie zajmowałem się tym do tej pory, w N3 nie było takiej potrzeby. W domu jest jeszcze tablet z 8GB pamięci i tutaj dopiero mam problem (4.4), bo część aplikacji przerzucę a część nie i nie wiem jaka jest tego logika.

A czy windows phone wchodzi w grę? Sam od jakiegoś czasu mam Nokię LUmie 830 i jestem bardzo zadowolony poniewaz jest wygododna i bardzo intuicyjna. Może i gierek jest trochę mniej niż na androidzie ale dla mnie osobiście nie ma to takiego znaczenia.

Fajna jest jeszcze lumia  930.

 

Z androidów polecałbym Lg G3.Wygodna przekątna, dobre wykonanie. NO i na przykład w Saturnie masz go w dobrej cenie 1500 zł  http://www.saturn.pl/telefony-i-smartfony_smartfony . Uważałbym jedynie na sklepy z allegro. NIektóre dają fakturę vat marża a tam nie masz gwarancji. Lepiej jest kupić w takim wiekszym sklepie. 

huawei p8