Poszukiwany developer board

Witam Was drodzy forumowicze.

Poszukuję developer boarda, w przypadku gdy nic lepszego nie znajdę pozostanie mi UDOO QC - stwierdziłem, że lepiej będzie się zapytać teraz niż później przepisywać oprogramowanie, znowu rezać auto.

Udoo na ten moment spełnia moje wymagania: posiada co najmniej 50 pinów GPIO, jest względnie mocny, ale… chciałbym mu oddać pod kontrolę zegary, sterowanie klimatyzacją, lusterkami, oświetleniem, podgrzewaniem foteli, lusterek, szyb (czyli zasadniczo wszystkim) w aucie i obawiam się że biedaczyna nie  podoła zadaniu, raz z powodu wydajności, a dwa ze względu na ilość portów GPIO. Na ten moment odpowiada za zczytywanie danych z OBD, multimedia i wyświetlanie tego wszystkiego na wyświetlaczu HD1080, z racji tego, że zegary zastąpi wyświetlacz o rozdzielczości w okolicach WSXGA+ może być krucho.

Co by było przydatne: możliwość podpięcia baterii, około 200 GPIO, złącze SATA, HDMI (do podłączenia wyświetlacza centralnego), możliwość uruchomienia Linuksa, przynajmniej 2 złącza USB.

Opcjonalne: HDMI-in (do podłączenia zewnętrznego źródła obrazu), ale to opcja ponieważ kontroler wyświetlacza ma dodatkowe wejście na VGA, ale chciałbym w przyszłości dołożyć wyświetlacze w zagłówkach dla pasażerów.

Na koniec najważniejsze: możliwość zasilania 9-15VDC - ok. 10.8V przy odpalaniu, 12V podczas postoju, 14.4V z odpalonym silnikiem.

Druga opcja to zaprzyjaźnienie się z kilkoma atmelami, ale wolałbym to wszystko oprzeć o jeden układ (ot, jak padnie wymieniam jeden moduł, wgrywam oprogramowanie i jadę dalej).