Poszukiwany program do rejestrowania dźwięku wraz z datą i godziną


(lelewel2) #1

Witam, poszukuję programu, który umożliwi nagrywanie dźwięku z mikrofonu bezpośrednio do komputera, ale będzie również rejestrował datę i godzinę.
Sprawa wygląda następująco: mam nad sobą złośliwego sąsiada który co noc zakłóca ciszę. Sprawa była już zgłaszana do straży miejskiej i na policję, ale nic się nie zmienia. Chcę zebrać dowody w postaci nagrań audio. Mam laptopa i mikrofon, ale szukam odpowiedniego programu, który będzie przez około 10 godzin dziennie ciągle nagrywał dźwięk, a dokładnie hałasy. Ponieważ nagranie ma być dowodem, potrzebuję aby podczas odtwarzania widoczna była data i godzina nagrania. Przykładowo do godz. 2.00 jest cisza, a o 2.05 sąsiadowi odwala. Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć, to bardzo proszę o pomoc.


(lordjahu) #2

Na pewno masz na tyle czuły mikrofon by rejestrował w laptopie takie rzeczy ?
To już nie lepiej nagrać film ?


(lelewel2) #3

Mam mikrofon zewnętrzny, który mogę podłączyć do komputera. Myślę, że powinien wystarczyć.


(tomcio_pl) #4

To jak sąsiadowi odwali o 2.05 to dzwonisz po policję, przyjeżdżają, robią notatkę z interwencji i z tym już możesz iść spokojnie do sądu.


(altunyo) #5

Jak przedmówca. Zgłaszasz konieczność interwencji, a dowodem w sprawie stanie się notatka sporządzona przez funkcjonariusza. Postępując jak sobie wykombinowałeś, w sytuacji gdy można będzie zidentyfikować bohatera nagrania, dostarczysz sądowi dowodu na naruszenie dóbr osobistych sąsiada nie w tej, a w kolejnej sprawie z jego powództwa.


(Xim) #6

Jest coś takiego w ogóle jak exif dźwiękowy?