Poszukiwany program do zarządzania projektami


(Tytan Intelektu) #1

witajcie,

poszukuję programu do zarządzania projektami.

chodzi o to, aby program miał możliwość podpinania:

  • e-maili

  • plików z serwera

  • notatek

aby miał możliwość:

  • kierowania zadań do pracowników (praca grupowa)

może być to program do ściągnięcia na dysk lub udostępniony on-line

w związku z tym, że firma dopiero zaczyna swoją działalność to zależy mi na utrzymywaniu kosztów na niskim poziomie, dlatego mile widziana aplikacja z niskimi kosztami zakupu. Darmowa aplikacja byłaby prezentem od niebios :wink:

za wszelką pomoc z góry dziękuję

Marek


(Maniooo666) #2

Witaj,

zacząłbym tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... t_software

potem spojrzał choćby tu:

http://www.softwareprojects.org/free-pr ... ftware.htm

Powodzenia i daj znać, co Ci przypasowało.


(Poczta) #3

Witam,

Programów do mniej lub bardziej skomplikowanych projektów jest coraz więcej, ale zależy jakie się ma wymagania. Z tego co piszesz to potrzebujesz raczej programu do współpracy online, gdzie użytkownicy mogą się komunikować, ustalać cele, zadania i terminy, pracować na plikach i je zapisywać. Czyli wszystkie potrzebne rzeczy trzymać w jednym miejscu.

Gdy kiedyś zdecydowałem się w końcu na takie oprogramowanie to testowałem basecampa i wisehive, ale one niestety są płatne:/

Udało mi się znaleźć oprogramowanie online, które ma wersję darmową - Projektino.pl. Jestem zadowolony z tego serwisu, a dostaję też informacje, że cały czas coś podpinają i udoskonalają. Wkrótce mają podpiąć kalendarz i dokumenty google.

Polecam zatem do przetestowania i zobaczysz czy będzie Ci pasował.


(Ukaszkonieczny) #4

Ja mogę polecić całkiem niezły program http://www.pm-compass.com wersja angielska lub polska jak kto woli. Jest jeszcze wciąż w wersji darmowej a ma chyba wszystko czego potrzebujesz.

Wygodne jest to, że możesz wrzucać pomysły, zakładac projekty, tworzyć milestony a następnie pod każdy element możesz podczepić notatkę lub załączniki dowolnego typu, dokładnie jak opisałeś. Potem możesz śledzić całą historię, dopisywać nowe uwagi, współdzielić z innymi.

Mnie się super tego używa w zespole ok. 10 osobowym przy jednoczesnej pracy nad wieloma projektami – każdy wie co ma w danym momencie robić, idealnie się sprawdza w pracy grupowej.

Pozdrawiam,

ukasz


(Janek 197) #5

Wszystkie te funkcjonalności posiada CRM oferowany przez rozwiązanie, które nazywa się Intea. Możesz dodatkowo zarządzać kalendarzami pracowników, uprawnieniami do danych dokumentów, również CRM zawiera obsługę ankiet, czynności i wiele innych. Możesz sam wypróbować system, przez 3 miesiące możesz z niego korzystać za darmo. Na stronie głównej Intea, znajduje się zakładka DEMO SYSTEMU, w kolejnym kroku możesz wygenerować aplikację dla siebie.


(Forum Rozne123) #6

Tak naprawdę wszystko zależy czego potrzebujesz i jakie są Twoje szczegółowe wymagania względem takiego programu. Jest wiele firm, które oferują takie programy i tak na prawdę można przebierać w ofertach. Pierwszym z brzegu przykładem jest http://www.favore.pl/cat151323_zarzadza ... mi-it.html

Na pewno znajdziesz też mnóstwo innych stron, a których oferowane są podobne usługi - wystarczy tylko poszukać! Powodzenia!


(Maruniaa) #7

GroupCamp Projekt jest bardzo skuteczny dla firm międzynarodowych. Aplikacja umożliwia używanie wielu języków w ramach jednego konta i pozwala całemu zespołowi na posiadanie kalendarza zsynchronizowanego z zadaniami projektu. Jeszcze lepiej funkcjonuje przy użyciu Gmaila lub Google Apps.

http://www.groupcamp.pl


(Ostatni Mohikanin) #8

Sprawdź LeaderTask Company Management. Masz 45 dni na bezpłatny test.


(Piotr) #9

Do szybkiego i prostego przydzielania zadań i monitorowania ich przebiegu (raczej bez skomplikowanych zastosowań jak wykresy gantta itd itd) możesz spróbować www.taskmanager.pl. Kupowałem go do siebie do firmy w której zatrudniam 11 osób i przyznam się, że warto. Czasem może i brakuje paru funkcji jak np. przydzielanie 2 osobą jednego zadania ale przyzwyczaiłem się już wklejać dwa razy i po problemie :slight_smile: Generalnie jest banalny w obsłudze, jest po polsku i jest tani (w porównaniu np. z zakupem win 7 dla wszystkich pracowników)


(AndrzejKonieczny82) #10

W firmie, w której pracuję (IT, około 20 osób) ostatnio szukaliśmy i sprawdzaliśmy różne programy do zarządzania projektami. Niestety większość z nich albo nie spełniała wszystkich naszych wymagań, albo nie była prosta w obsłudze :frowning: Po wielu testach zdecydowaliśmy się ostatecznie na http://pmcompass.pl/. Jest to polski program, który mogę z pewnością polecić! Doskonale sprawdza się w naszym niewielkim zespole :slight_smile: Jest dostępny online i przez 30 dni można go testować za darmo :slight_smile:
Pozdrawiam :slight_smile:


(mania34) #11

Ja miałam do czynienia z dużą ilością narzędzi do zarządzania projektami, m.in. basecamp. Aktualnie, po przetestowaniu, moja firma korzysta z PM Compass - wspomnianym przez kolegę wyżej. Funkcjonalności zostały już wymieniane, więc nie będę się rozpisywać. Z pewnością warto podkreślić prostotę w obsłudze.
Pozdrawiam