Poszukiwany program do zmiany jakości obrazu, dżwięku itp

witam szukam jakiegoś programu do zmiany jakości obrazu oraz dźwięku w filmie który ma format AVI, odrazu pisze że instalowałem już kilka programów ale wciąż niemoge znaleźć takiego który mi potrzebny żeby miał i to i to, a szukam już od bardzo długiego czasu. na stronce też juz patrzyłem. więc jeśli to możliwe to prosze o jakieś nazwy lub porady gdzie mam szukać. z góry dziękuje za jakieś odpowiedzi

takiego programu chyba?? po prostu nie ma, bo jakość avi, i to zarówno

video jak i audio, zależy od bitrate, więc jeśli bitrate jest niski, a stopień kompresji wysoki, to nic nie da się zrobić, nie przywrócisz filmowi znikąd informacji, które zostały usunięte w procesie kompresji; niemniej

“nil desperandum” - nie należy tracić nadziei - VirtualDub, na przykład,

ma filtry, które mogą poprawić w pewnym stopniu jakość - wyostrzanie,

deblocking(nie jestem pewien, bo dawno nie używałem), pewnie i poprawę

nasycenia kolorów, rozjaśnienie itd., musiałbyś sprawdzić na stronie z pluginami do niego; co do audio to chyba jedynym sposobem byłoby oddzielenie ścieżki audio, edycja w edytorze muzyki i ponowne scalenie

niema? oj to bordzo mozliwe jest chyba… własnie głównie chodzi o bitrate i opcje z obrazem… a virtualdub dzis testowalem i czarna magia… jeden program do konwersji na inny format przy tym wlasnei konwertowaniu mial opcje do wyboru i moglem ustawic jak tylko chcialem opcje z dźwiękiem i obrazem… ale o m iz tego programu jak niechce zmieniac formatu tylko opcje

konwersja nic ci nie da, wprost przeciwnie, po konwersji jakość może być jeszcze gorsza; niedawno na tym forum był link do strony z opisem, jak posługiwać się virtual dubem, miałem ją nawet zapisaną, ale moja opera niedawno posiała część zakladek, w tym i tę stronę - o ile pamiętam to autorem postu, z którego pochodził link był phylby; w ogóle to posługiwanie się vb jest proste, część filtrów ma już zainstalowane, inne można doinstalować, możesz zrobić kopie filmu i eksperymentować na kopiach, jaka kombinacja filtrów da najlepsze efekty itd- otwierasz film w

vd, wybierasz z któregoś menu direct stream copy(to znaczy nie będzie konwersji ani kompresji), znajdujesz filtry i dodajesz przez add - jakie musisz sam zdecydować, bo nie mam zainstalowanego vd i od dawna

się nim nie bawię; wpisz do polskich wyszukiwarek jego nazwę, a na pewno znajdziesz strony z poradami do niego