Poszukuę programu, który blokuje reklamy

Hej!

Witam Wszystkich Forumowichów :), mój pierwszy post będzie dotyczył poszukiwania niezawirusowanego i sprawnego programu, który będzie miał za zadanie ukrywać reklamy.

 

Czego potrzebuję?

Jak już napisałem, musi to być program sprawny oraz jak najmniej zasobożerny. Jeśli możecie, to proszę o więcej niż tylko jeden przykład. Napiszcie, czego Wy używacie na swoich (ma)szynkach i jak to działa. Używam programów, w których wyświetlają się reklamy (np. Spotify) i zastanawiam się, czy anty-reklamiarz tam też będzie działa, jeśli tak to w jakim stopniu.

 

Nie lubię Wujka Google…

Dlaczego go nie zapytam?  Bo chcę, żeby ktoś kto już taki program testował polecił mi coś od siebie :), chcę, żeby było to coś sprawdzonego.

 

Komputer.

Mam W8.1 i zastanawiam się, czy będzie to działało.

Acer V3-571

i5

Intel HD Graphics 4000 up to 1760 MB Dynamic Video Memory

6 GB DDR3 Memory

750 GB Memory

 

  • Planuję kupić MSSurface, nie wiem jeszcze dokładnie ile pamięci, ale raczej będzie to Surface2, będzie śmiagało też na tym tableciku?

 

Liczę na szybkie odpowiedzi i linki do zaufanych stron :)!

 

Witaj.

Jeśli chodzi o darmowe programy to szczerze mówiąc nie znam jakiejś darmowej alternatywy, chyba że jest to AdBlock. 

Ale jeśli chodzi o płatne programy, to znam np. AdMuncher, AdGuard. W Kasperskim również jest tego typu program.

 

AdMuncher

Link : http://www.admuncher.com/

 

AdGuard

Link : https://adguard.com/en/welcome.html

 

 

Pozdrawiam. 

Jeżeli ma blokować reklamy niezależnie od przeglądarki internetowej, polecam AdMunchera.

Jeżeli coś darmowego, to AdBlock Plus z polskimi zestawami filtrów. Niestety wymaga zainstalowania w każdej przeglądarce internetowej oddzieclnie.

Nie, nie zamierzam płacić za brak reklam. Jest to w ogóle opłacalne? W niektórych miejscach pojawia się np. niebieskie tło zamiast reklamy, nie mam pewności, czy tak samo nie będzie z płatnymi programami.

 

 

Korzystam tylko z jednej przeglądarki (i jest nią Opera), czasami ew. z IE, ale nieczęsto, więc z tym nie ma problemu. Zainstalowałem to i na razie sprawdza się nieźle. Nie daje sobie rady czasami na niektórych forach i reklamach, które na przykład przykrywają całą stronę (jak onet, czy FilmWeb) reklamy anuluje, ale okno dalej się otwiera. Co do takich reklam i tak jest lepiej, bo mój biedny Internecik nie musi się z nimi męczyć :). Jak dotąd wykryło i unicestwiło prawie 150 reklam przez ok. 30 min użytkowania, także tutaj.

 

Co do reklam na np. Spotify, są bardzo irytujące i na razie jedynym sposobem na ich zlikwidowanie jest kupienie konta premium :P, co też przed chwilą zrobiłem. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie - pisać :)!

@xywa11, blokowanie reklam zależy od używanych reklam. Filtry dodajesz poprzez otworzenie linka i potwierdzenie subskrypcji. Dodaj te:

abp://subscribe/?location=http://www.niecko.pl/adblock/adblock.txt&title=PLgeneral

abp:subscribe?location=https://easylist-downloads.adblockplus.org/easylist.txt&title=Easylist

abp:subscribe?location=https://secure.fanboy.co.nz/fanboy-polish.txt&title=fanboy-polish-addon&requiresLocation=https://secure.fanboy.co.nz/fanboy-adblock.txt&requiresTitle=Fanboy Adblock list

Reklamy na polskich stronach po tej czynności nie powinny się już wyświetlać :slight_smile:

O, super dzięki :)! Zainstalowałem i niechciane treści pojawiają się jeszcze rzadziej.

Oczywiście zdaję sobie, że nie znikną nigdy w 100%, ale to, co teraz mam jest i tak wynik imponujący.

Dzięki za pomoc. Pytanie jednak ciągle jest aktualne, ponieważ chciałbym wykluczyć reklamy z takich programów jak GG/Spotify/Skype. 

Obawiam się, iż takiej możliwości nie ma. Każdy program ma indywidualny kod odpowiadający za wyświetlanie reklam.

Czyli trzeba by było zrobić modyfikację programu i wgrać ją jako direct txt, czy jak?

Zainstaluj adfender od adfender.com. Mam go na pc i laptopie. Blokuje reklamy w przeglądarkach, komunikatorach i P2P. Jeden wystarcza na wszystkie przeglądarki i nie obciąża przeglądarek.

Fajny gadżet, a jednak nie pomocny bardziej niż  ABP , wymienione kilka postów wyżej. GG jest czyste, Skype nie wiem, korzystam z tego przeznaczonego na W8, tam nie ma reklam, Spotify - zmian brak. Poza tym imo filtruje dużo mniej niż ABP no i nie można zaznaczyć czego nie chcemy widzieć w przyszłości. Wielką zaletą jak dla mnie są pokazywane statystyki (ile GB zaostrzędziliśmy).

 

Edit: Czy dwa takie programy będą się ze sobą gryzły? Mówię tutaj o ABP i adfender.